Ana Sayfa / Moda / 2019 Gelinlik Modelleri

2019 Gelinlik Modelleri

2019 Gelinlik Modelleri

Gelinlik her detayı defalarca düşülerek karar verilen en özel anların sembolüdür. Her yıl yenilenen ve gözleri üstüne toplayan gelinlik modası en şık gelin olmak isteyen bayanların da sıkı takip ettiği bir alandır. 2019 gelinlik modelleri geçmişten gelen izleri taşımaya devam ediyor gibi görünür. Her ne kadar böyle görünse de çok daha renkli çizgileri ile birlikte cesur gelinlerin boy gösterdiği bir döneme imza atacaktır. Rüyalarınızı süsleyen o en güzel gününüzde kendinizi prensesler gibi hissetmeniz mümkündür. İşte öne çıkan özellikleri ve geçmişe fark atacak detayları ile 2019 gelinlik modelleri sizlerle.

2019 Gelinlik Modelleri Nasıl Olacak?

Sizler için hazırlanan bu yazıda en merak edilen konular arasında yer alan 2019 gelinlik modellerinde öne çıkan detayları kolaylıkla ayırt edebileceğiniz düşünüyoruz. Detayları kaçırmadan tasarlayacağı gelinlik ile fark yaratmak isteyenler, bu yazı ile yaka modelleri, duvak seçimleri, etek işlemeleri ve dantel kullanımlarına kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Yaka Detayları

2019 gelinlik modellerine bakıldığında sezona damgasını vuran detayların yaka modellerinden geldiğini söylemek mümkündür. Özellikle düşük omuzların ve kayık yakaların öne çıktığı bu dönemde gelinlik etekleri ne kadar kabarık ya da sade olursa olsun omuzlar gözler önüne seriliyor. Doğru bir şekilde bir araya getirilen parçalarla tasarlanan düşük omuzlu gelinlikler inanılmaz şık gelinler ile karşı karşıya gelmemizi sağlıyor. Gelinliğe bakış açısında romantizmi de vurgulayan bu yaka detayları zaman zaman tül ya da üç boyutlu çiçeklerle de süslendiğinde en trend modeller ortaya çıkarılmış oluyor.

Dekolte Detayları

Geçtiğimiz yılda sıklıkla karşımıza çıkan gelinlik dekoltelerinden derin V yaka dekolteleri, 2019 gelinlik modelleri arasında da son derece önemli. Özellikle daha da derinleşen V yaka dekolteler, tüller ve işlemelerle hareketlendirilerek daha sık kullanılmaya başlanmış durumda. Ayrıca bu tasarıma sahip gelinlikleri taşıyan gelinler de çok daha feminen görünmekteler. İnce askılı derin V dekolteli gelinliğiniz ile siz de yılın en şık gelini olabilirsiniz.

Dantel Modası

Son zamanların en gözdeleri arasında yer alan danteller gelinlikler ile buluştuğunda gözlerinizi kamaştıracak bir hal alıyorlar. Dantel detayları ister yakada, isterseniz etek süslemesi ya da duvak süslemesinde kullanabilirsiniz. Özellikle vintage tarzda bir gelinlik tasarlamak isterseniz kesinlikle dantellerden faydalanmanız gerekecektir. Uçuş uçuş tüller ile bir araya gelen dantel detaylar hayalini kurduğunuz gelinliği size getirecektir.

İnce Askı Detayları

Her sezonda olduğu gibi birçok kişinin vazgeçilmesi olan ince askılı yaka detayları da bu dönemde unutulmamış. 2019 gelinlik modellerinde kullanılan ince askılar ayrıca pırıltılı taşlar ve ışıltıya sahip tüller ile de birleşerek renk katmaktadır. Alışılagelmiş renksiz gelinliklerinde aşıldığı bu dönemde açık pembe ya da nüde tonlarda gelinlikleri görmeniz de mümkündür.

Gösterişli Duvaklar

Gelinliğin en özel ve hatta olmazsa olmaz aksesuarı olan duvaklar 2019 gelinlik modellerinde son derece göz alıcı. Uzun ve kabarık duvaklarla sıklıkla karşılaşacağımız bu dönemde gelinliğinizin en şık parçası olarak sadece duvağınızı bile kullanabilirsiniz. Özellikle üç boyutlu çiçekler ile süslenen uzun duvaklar gelinlerin vazgeçilmezleri arasında yerini almış durumdadır.

 

Tavsiye Konu

Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? En özel günler için tercih edilen abiye kıyafetler, büyük bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir