Ana Sayfa / Moda / 2019 Patik Modelleri

2019 Patik Modelleri

2019 Patik Modelleri

Örgü denilince şüphesiz ilk akla gelenlerden birisi de patiklerdir. Annelerimizin hatta anneanne ve babaannelerimizin emek çekerek ördüğü ve hepimize hatıra kalacak bu güzel el işleri öyle güzeldir ki hiçbir dönem modası geçmez. Özellikle son zamanların trendleri arasında da yer alan örgüler, modellerin de çeşitlenmesiyle çok daha keyifli görünmektedir. 2019 Patik Modelleri örgü çeşitliliğinin en net ortaya konmuş halidir diyebiliriz. Birbirinden farklı ve kullanışlı olan 2019 Patik Modelleri ile ilgili bilgilere konu ile yakından ilgilenenler için sayfamızda yer veriyoruz.

Son Moda Patik Modelleri

Özel Tasarım Patikler

Son zamanlarda patikler de daha çok ayakkabı havası yakalanmaya çalışılmaktadır. Kişilerin hayal dünyasını ve tasarım gücünü de ortaya koyan bu özel tasarım patikler, çoğu zaman ev ayakkabılarının yerini alır. Kalın örgü taban ya da keçe taban üstüne ayakkabı gibi örülen patiklerle kendinizi hem şık hissedeceksiniz hem de ayaklarının sıcacık olacak.

Nakışlı Patikler

Patik severlerin ve yeni patik modeli arayışında olanların mutlaka görmesi gereken patik modellerinden birisi de nakışlı patiklerdir. 2019 Patik Modelleri arasında en sevilenlerden olan bu patikler özellikle iki şiş yardımıyla örüldüğünden daha pratik ve hızlı tamamlanır. İstediğiniz renk motiflerle süsleyebileceğiniz nakışlı patikler görenlerin içinde de çiçekler açtıracak türdendir.

Tunus İşi Patikler

Herkes tarafından bilinen ve görenlerin hayran kaldığı tunus işi patik modelleri de yine 2019 yılının en el örgülerindendir. Özellikle ortaya çıkarılmak istenen deseni net bir şekilde verebilme imkanı tanıdığı için bu tür patiklerde çeşitli figürlerle karşılaşmanız mümkündür.  2019 yılı modalarından birisi de tunus işi patiklere gelin ve damat figürlerinin işlenmesi ve çeyizlerde ön plana çıkarılmasıdır. Son derece şık görünen bu patik modelleri görenleri hayretler içerisinde bırakabilir.

3 Boyutlu Patikler

İstenilen örgü modeli ile tamamlanan rengârenk patiklerin üzerine yine örgüden yapılan motifler eklenerek tasarlanan modellerdir. Hem renkleri hem de göze hoş görünen kabartmalı motifleri bu patik türünün çok aha gösterişli olmasını sağlar.  Kendi zevkinize göre de tasarlayabileceğiniz motifler ayaklarınızda şıklık yarışına girecek derecede hoş görünecektir.

Tığ İşi Patikler

Örgü denilince akla ilk gelen şiş örgüleri olsa da tığ işi patik modelleri de çok beğenilmektedir. Hatta örmesi daha pratik olduğundan birçok kişi tığ işi örgüyü daha çok kullanır. Bu sayede patiklerin süslenmesi ve istenilen motiflerin eklenebilmesi de daha kolay olur. Tığ işi patik modelleri arasında en beğenilenlerden birisi su taşı işli fıstıklı patik modelidir. Görenlerin desenine hayran kaldığını ve örnek çıkarmak istediğini söyleyebiliriz.

Haroşalı Çizgili Patikler

Örgü işinden çok iyi anlamasa da haroşayı bilen ya da mutlaka duyan olmuştur. En basit örgü olan haroşa renkli ipler ile tamamlandığında muhteşem desenli patiklere dönüşebilmektedir. Tek parça halinde örülen bu patikler eğer istenirse incilerle de süslenerek çok daha şık bir hal alabilirler.

Tavsiye Konu

Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? En özel günler için tercih edilen abiye kıyafetler, büyük bir …

4 Yorumlar

  1. Bunların ağız kısmı fazla sert oluyor ve bileği ağrıtıyor acaba patik modelleri adına ağzı daha gevşek yumuşak olan modellerden paylaşmanız mümkün mü? Sitenizdeki paylaşımları çok seviyorum bu konuda bir paylaşım yaparsanız çok memnun olurum

    • İstekler doğrultusunda makaleleri yayınlıyoruz.Bahsettiğiniz konu hakkında en kısa zamanda bilgilendirici bir içerik yayınlamayı düşünüyoruz.Öneriniz için teşekkür ederiz.

  2. Düz patik örmek hemen hemen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir şey fakat desen olarak bilgilerde verseniz veya model olarak. Birde bu yaptığımız el işi patikleri nerelerde satabiliriz? Patik satarak para kazanmak mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir