14 Kasım 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bitcoin / 2019 Yılı Bitcoin İçin Neleri Değiştirecek?

2019 Yılı Bitcoin İçin Neleri Değiştirecek?

Bitcoin değerleri istatistik olarak döküldüğünde en parlak dönemini yaşadığı günlerden çok uzaklarda bir değere sahip olduğu net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Özellikle kısa sürelerde yüksek gelirler elde edebilmek için yatırım yapan yatırımcılarını 2018 yılının son dönemlerinde üzen bitcoin için bazı yatırımcılar hala büyük umutlar beslemektedir. Uzmanların bir kısmına göre 2019 yılının bitcoin için parlak geçeceği düşünülürken bir kısmı ise değerinin daha da düşeceği yönünde görüşler belirtmektedir. Peki 2019 Yılı Bitcoin İçin Neleri Değiştirecek, uzmanların görüşlerine bu yazımızda yer vereceğiz. Sizler de farklı kaynaklardaki yorumlarla bizim hazırladığımız yazıyı analiz etmeli ve kendi görüşlerinizle harmanlayarak 2019 yılı için yol haritanızı belirleyebilirsiniz.

2019 Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini

2018 yılında olduğu gibi kripto para yatırımlarının büyük bir kitlenin ilgisini çekmiş olması nedeniyle Bitcoin’in gelecekteki değerinin 2019 yılında da insanlar tarafından merak edildiği bilinmektedir. Bitcoiin fiyat tahmini yapılırken aslında uzun vadeli tahminler yürütmek oldukça zorlayıcıdır. Dünya çapında yaşanan gelişmeler, farklı kategorilerde alınan kararlar dahi değerlendirme konusunda tetikleyici olabilmektedir. Fakat geçtiğimiz günlerde konusunda uzman yatırım şirketi Pantera Capital tarafından yapılan bir araştırma gerçekten karamsar olan Bitcoin yatırımcılarının dahi ilgisini çekmiştir.

Firma yaptığı araştırmaların sonucuna göre Bitcoin’in 2019 yılı sonu itibariyle, gelecek yıllarda çok daha değerli bir konuma ulaşacağını iddia etmektedir. Pantera Capital 2019 yılı sonu için BTC fiyatının 67.500 dolara ulaşmasını bekliyor oldukları yönünde açıklama yapınca günümüz değeri ile aralarında ciddi bir fiyat farkı oluştuğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

2019 Yılında Bitcoin’i Neler Bekliyor?

2019 Bitcoin Değeri

2017 yılında altcoin piyasasında yaşanan hareketlilik Bitcoin’in yükselişinde önemli bir etken olmuştur. 2018 yılı genelinde durgun bir profil sergileyen ve son dönemlerde aldığı ağır kayıplar ile yatırımcılarını üzen Bitcoin’in 2019 yılında da bir kısım uzmana göre 2017 yılında yakaladığı oranları yakalaması mümkün gözükmemektedir.Kriz dönemlerinde bicoin kullanımı nasıl olur sorusuna bir sonraki makalemizde yer verdik.

2019 yılında geçmiş yıllarda yaşanan yükselişin olmayacak olmasını düşündüren en önemli detay şüphesiz piyasa düzenleyicilerinin artan ilgisidir. Ülkelerin büyük çoğunluğunun kripto paralar için yaptığı düzenlemeler gelecekteki değerler için küresel çapta bir baskının oluşacağı yönünde izlenimler oluşturmaktadır.

Bitcoin’in 2017 yılında ulaştığı değerlere 2019 yılında ulaşamayacak olmasının farklı sebepleri de bulunmaktadır. Son dönemlerde değerleri nedeniyle kripto paralara yatırımın geçtiğimiz yıllara nazaran bir hayli düşük olması, sektörlerin Blockchaine olan inancının azalmış olması veya zaten yeterli seviyeye ulaşmamış olması da bu sebepler arasında yer almaktadır. Bazı uzmanlar ise kripto paraların geçtiğimiz aylarda yaşadığı düşüşe sebep olarak Altcoinlerin çok geniş piyasalara yayılmasını ve nakit çıkışının kolaylaşmasını görmektedirler.

Piyanın günümüzdeki değerlere gerilemesinin en önemli sebeplerinden birisi de kaybetmeye tahammülü olmayan ve sabırsız yatırımcıların piyasalardan çekilmiş olmasıdır. Bu yatırımcıların kısa vadelerde tekrar geri gelmeyeceği düşünüldüğünde 2019 değerlendirilmesi daha objektif yapılıyor olacaktır. Fakat bitcoin kategorisinin yine de al – sat yaparak gelir elde etmeyi hedefleyen yatırımcıların şanslarının yanlarında olması ile ciddi kazanç sağlayabilecekleri bir sektör olmaya devam edeceğini de hepimiz biliyoruz.

Tavsiye Konu

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar …

Bir Yorum

  1. 2017 sonu 2018 yılı başında çok büyük zarar etmiştim bu bitcoin zırvası yüzünden. Geçtiğimiz günlerde düşüş gösterdiğini görünce tekrar aldım. Yine düştüm bu tuzağa umarım bu sefer zarar etmem bir miktar kara geçebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir