14 Kasım 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bitcoin / 2019’da Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Nedenler

2019’da Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Nedenler

2019’da Bitcoin Yatırımı Yapmak İçin Nedenler

Kripto para endüstrisi için 2018 yılının bir hayli zor geçtiğini söyleyebiliriz. Fakat Bitcoin 2019 yılında çok ciddi gelişmeler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. İnsanların çok yüksek tutarlardan bitcoin yatırımı yapmak ciddi kayıplar yaşadıkları hikayeleri hepimiz biliyoruz. Bu hikayelere rağmen kripto para piyasasına olan ilginin de halen artıyor olduğu bilinmektedir.

Kripto Para Piyasasına Kurumsal İlgi

Kripto para piyasasında çeşitli nedenlere bağlı olarak sürekli olarak itibar yenilemeye ihtiyaç duyulmaktadır. 10 yılı aşkın bir geçmişi olmasına rağmen Bitcoin denilince akla hala suç örgütleri tarafından kullanılıyor olduğu düşüncesi gelmektedir. Fakat 2019 yılı itibariyle kurumsal yatırımcılar tarafından da bitcoin konusunda ilginin arttığı bilinmektedir. Kurumsal pek çok kurumun kripto para teknolojisine hayran kaldığı en büyük gerçeklerden birisidir. Kurumsal adaptasyon açısından 2018 yılı itibariyle ge gelişmeler yaşanmıştır. Büyük enstitülerin ise 2019 yılı itibariyle piyasaya yatırım yapacağına kesin gözüyle bakılmaktadır.

Uzmanlara göre özellikle büyük bankalar piyasadaki gelişmeleri kaçırmamak adına 2019 yılı itibariyle kripto paralar için kolları sıvayacaktır. Özellikle blockchain bazlı çözümlere dünya çapında faaliyet gösteren bankaların bir kısmının kendilerini adapte ettikleri bilinmektedir. Bu adaptasyon sürecine rağmen sektöre karşı muhalif yaklaşımlarının devam ettiği de bilinmektedir.Kripto Parayla nasıl bahşiş verildiğini öğrenin .

Eleştirilere Rağmen Bitcoin

Paranın yüzünün 2019 yılı itibariyle de değişmeye devam edeceği bilinmektedir. Nakit para kullanım oranının gittikçe düşüyor olmasında bu düşüncenin doğruluğuna inanan insan sayısındaki artışı doğrular niteliktedir. İnsanlara henüz kripto paraların gelecekteki nakit paranın yerini alacağı düşüncesi biraz garip geliyor olabilir. Fakat akıllı cep telefonu kullanımının bu boyutlara geleceği de insanlara pek inandırıcı gelmiyordu. Akıllı cep telefonu üreticileri artık telefon modellerini blockchain anahtar uygulaması ile üretmeye dahi başlayacaklar.

Geçmişten günümüze gelene kadar düzen bozan tüm teknolojik gelişmelerin ağır eleştiriler aldığını biliyoruz. Her ne kadar Bitcoin bitti diye yükselen sesler olsa da son günlerde yatırımcılarının yüzünü özellikle al – sat yapanlar açısından güldürmesi de ağır eleştirilere rağmen hala Bitcoin seçeneğinin tercihler arasında yer almasına neden olmaktadır.

Bitcoin haricinde sektörde farklı seçeneklerin de olduğu bilinmektedir. Fakat lider konumda olan Bitcoin’e henüz yakın bir rakip oluşturulmamıştır. Bitcoin sayısının azlığı da insanların ilgisini çekmektedir. Bitcoin değer olarak dünya genelindeki toplam varlıkların çok azını temsil etmektedir. Tüm bunlar dahi Bitcoin’e yatırım yapmanın aslında geç olmadığının bir göstergesidir.Dijital paraların önemi özellikle Çin ve Amerika arasındaki ticaret savaşının alevlenmesi ile daha da güçlenmiştir. Ekonomik stresten yorulan bölgelerde Bitcoin’in popülerliği tavan yapmaktadır.

Tavsiye Konu

Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor

Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor Dijital paraların geleceği konusunda uzmanların farklı görüşlerine artık alışkınız. Fakat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir