16 Eylül 2019 , Pazartesi
Ana Sayfa / Moda / Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

En özel günler için tercih edilen abiye kıyafetler, büyük bir titizlikle seçilmesi gereken kıyafetlerdendir. Tüm gözlerin üzerinizde olacağı özel gün ve davetlerinizde şık ve asil bir bayan olarak anılmak istiyorsanız Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli başlıklı yazı ile verilen ipuçlarına göz atmanızı öneririz. Doğru seçimler her zaman kişileri olduğundan çok daha alımlı ve çekici göstereceği için, yapılan seçimlerin gelişi güzel olmaması büyük bir önem taşımaktadır. Doğru seçilmiş abiye kıyafeti gece boyu kuğu gibi taşımanızı sağlayacak bilgiler şimdi sizlerle.

Doğru Abiye Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Doğru abiye seçimi büyük bir titizlik isteyeceği için aynı zamanda vaktinizin önemli bir kısmını da ayırmanızı gerekli kılacaktır. Bu sebeple abiye kıyafet seçimlerinin son zamanlara bırakılmaması ve aceleye getirilmemesi gerekmektedir.
  • Eğer katılacağınız davette ya da özle gününüzde ev sahibesi rolünde değilseniz ya da ev sahibesinin önemli dereceden yakını değilseniz seçilen kıyafetlerin kesinlikle pullu ve abartılı olmaması gerekecektir. Pul payet işli elbiseler her zaman olduğundan daha iddialı görünmenize neden olacağından gerçekten önemli zaman dilimleri için tercih edilmelidir.

  • Abiye kıyafet giymek hiçbir zaman çok süslü ve abartı aksesuarlı olmak anlamına gelmez. Asil, sade ve şık kıyafetlerden yana tercihinizi kullanırsanız göze çok daha güzel görünürsünüz. Unutulmaması gereken bir detay vardır ki sadeliğin getirdiği şıklık her zaman göz doldurmaktadır.
  • Abiye kıyafet seçiminde bulunurken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisi de kumaş seçimidir. Seçilen kıyafetin kumaşı eğer her mevsim için uygun olabilecek bir türdense yapılan seçim için oldukça akıllıca diyebiliriz. Bu tür elbiseler hem her ortama uyum sağlamanıza yarar hem de seçtiğiniz abiye kıyafeti farklı ortamlarda da kullanabilme imkanı sunar.
  • Elbiselerde eğer çok iddialı ve göze batan renkler tercih edilmezse daha şık bir görüntü elde edilebilir. Eğer tercih koyu renkli abiyelerden yana ise kullanılacak farklı aksesuarlar sayesinde abiye kıyafeti birkaç farklı konseptte kullanılabilme ihtimali de ortaya çıkmış olur.
  • En önemli detaylardan bir ise seçilen abiye kıyafetin dönem modasına uygun olması ve giyecek olan kişinin vücut yapısı ile uyum sağlamasıdır. Çok moda olan bir abiye eğer kişinin vücut şekli ve ölçüleri ile uyumlu değilse kötü bir tercih yapıldığı düşünülecektir.

Vücut Özelliklerine Göre Abiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Vücut Şekline Göre Abiye Seçimi

Abiye kıyafet seçimin yapacak olan kişi eğer vücut üst kısmı geniş alt kısmı dar ise yani elma vücut tipine sahip ise v yakalı derin göğüs dekoltesi olan elbiseler doğru seçim olacaktır. Bunun yanında vücutta denge sağlamak ve bölgesini gizlemek için kabarık etekli abiyelerde seçilebilir. Eğer vücut tipi armut şekline ise ilgiyi vücudun üstüne çekebilmek için straplez kesimler kurtarıcı olacaktır. Muz şeklinde daha düz bir vücudu olan kişi ise seçimini balık etek ya da A kesim modellerden yana kullanmalı ve vücuduna bir kıvrım kazandırmalıdır.

Ten Rengine Göre Abiye Seçimi

Kişilerin abiye seçiminde tercih edecekleri renklerin ten renkleri ile uyum sağlayabiliyor olması da önemlidir. Esmer ten rengine sahip olanlar için her renk uygun gibi görünürken bu durum açık ten rengine sahip olan kişilerde farklılık gösterir. Ten rengi açık olan kişiler pudra ya da krem gibi tonlardan uzak durmalıdır. Kumral olan kişiler için sıcak tonların daha doğru tercih olabileceğinin unutulmaması gerekir. Ayrıca saç rengi kızıl ve tonları olan kişilerde de koyu yeşiller, maviler ve de ye yakın olan gri tonlar çok güzel görünür.

Tavsiye Konu

Üniversiteli Kızlar İçin Giyim Önerileri

Üniversiteli olmak hem kız hem de erkek öğrenciler için önlerine açılan yepyeni bir dünyadır. Özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir