15 Eylül 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Genel Kültür / Anne Ve Babalar için Tavsiye Edilen Filmler

Anne Ve Babalar için Tavsiye Edilen Filmler

Ebeveyn ve çocuk ilişkileri oldukça hassas bir konudur. Birçok anne ve baba kendi hayallerini gerçekleştirmek için çocuklarının ne düşündüğünü çoğu zaman önemsemezler. Sizin için hazırladığımız Anne Ve Babalar için Tavsiye Edilen Filmler listesinde bulunan filmleri izlediğinizde çocuğunuza ve aranızdaki ilişkiye çok daha farklı bakacağınızı söyleyebiliriz.

Arada Kalan – What Maisie Knew

Bu filmde boşanmış anne ve babanın hayatlarına aldıkları yeni kişilerle olan ilişkileri ve bu ilişkilerin tam olarak arasında kalan çocukların yaşadıkları anlatılıyor. Filmi izleyenlerin boşanmaların çocuklar üzerinde nasıl bir etki yarattığını görmüş olacaklarını düşünüyoruz.

3 Aptal – 3 İdiots 

Hint yapımı bu filmde çocuk ve ailelerin en çok şikayetçi oldukları konulardan birisi olan eğitim sistemi ele alınıyor. Bunun yanında çocukların aslında içlerinde bulunan ve yapmak istedikleri işlere yönelmelerinin aslında ne kadar önemli olduğunun da altı çiziliyor. Oldukça eğlenceli ve bir o kadar da eğitici olan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Beyaz Balon

Bir çocuğun gözünden dünyayı anlatmaya çalışan bu filmde aslında bakarsanız çok fazla derin bulunuyor. Küçük bir kız çocuğunun balıkları için akvaryum almaya çalıştığı sıralarda yaşadıkları ve çevresi ile kurduğu diyaloglarda herkes için çıkarılacak bir ders olduğunu düşünüyoruz.

Babam Ve Oğlum

Yerli bir yapım olan bu filmde eğitim için evini terk eden bir gencin evlenip çocuk sahibi olunca ve başına bazı olaylar gelince evine geri dönmek zorunda kalışı anlatılıyor. Özellikle otoriter babaların oldukça ders çıkaracağı bu film kendi kültürümüzü de yansıttığı için kendinizden daha fazla şeyler bulacağınızı düşünüyoruz.

Lorenzo’nun Yağı – Lorenzo’s Oil 

Çocuklarının yakalandığı hastalık nedeniyle bir yıl ömrünün kaldığını öğrenen anne ve babanın çocukları için tedavi arayışlarını anlatan bu filmde bir diğer yandan da çocuklarının son dönemlerini mutlu geçirmesi için gösterdikleri çabaya yer veriliyor. Filmi özel kılan bir diğer özellik ise gerçek hayattan alıntı olarak kurgulanmış olması.

Benim Adım Sam – I Am Sam 

Zeka seviye düşük bir baba ve kızının yaşam hikayesinin anlatıldığı filmde, kız çocuğu büyüdükçe babasının ona bakmasının zor olduğunu düşünen devlet görevlilerinin çocuğu alması konu edinmiş. Babanın kızını geri almak için tuttuğu avukat ile arasında geçen diyaloglarda sevgiye dair çok şey bulabilirsiniz.

Tavsiye Konu

En İyi Türk Edebiyatı Romanları

İnsanların kitap okuma alışkanlıkları ülkemizde bir hayli zayıftır. Bu noktada zaten zorlanarak okuduğumuz kitaplar için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir