15 Eylül 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Ekonomi & Finans / Arsa İpotekli Kredi Veren Bankalar

Arsa İpotekli Kredi Veren Bankalar

Banka kredilesi kullanmak istediğinizde araç, iş yeri, konut veya arsa rehinli olarak bankalardan finansman desteği alabilirsiniz. Bizler bu yazımızda ipotekli kredi olarak tanımlanan konuda Arsa İpotekli Kredi Veren Bankalar hakkında detaylar paylaşacağız. Özellikle finansman ihtiyaçları yüksek tutarlarda olan kişilerin tercih edeceği yöntemde ipotek verilerek finansman sağlanması daha kolay oluyor. Günümüzde bankalar arasında araştırma yaptığımızda arsa ipotekli kredi kullandırma için en net bilgilerin Vakıfbank tarafından sağlandığını görüyoruz. Bu nedenle sizlere fikir olması açısından Vakıfbank arsa ipotekli kredi detaylarından bahsedeceğiz. Verdiğimiz bilgiler banka tarafından sunulan verilerden derlenmiş olup, farklı oranlar alabilmeniz pek bilinmese de banka temsilcileri ile yakalayacağınız ikili ilişkilere göre de değişmektedir. Daha önceden Vakıfbank müşterisi iseniz ve kredi kullanımlarında herhangi bir gecikmeye girmemişseniz elbette sizin standart oranlardan çok daha cazip oranlarla kredi kullanımı sağlayabilmeniz için ellerinden geleni yapacaklardır.

VakıfBank Arsa İpotekli Kredi Detayları

Vakıfbank tarafından düzenlenen kredi kampanyasında kendinize ait bir arsayı ipotek gösterebileceğiniz gibi 3. Bir şahsa ait arsa da ipotek gösterilerek çok daha yüksek finansman ihtiyaçlarınız için kredi kullanabilirsiniz. Arsa İpoteği Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi olarak adlandırılan kampanyada ticari nitelikli müşteriler haricinde belirli ve düzenli geliri olanlara, banka prosedürleri gereği sağlanan istihbaratta olumlu sonuç alınan kişilere kredi kullandırılmaktadır. Kredi kullanan kişinin hayat sigortası yaptırması zorunludur. İpotek edilecek olan arsaya ekspertiz yapılacak ve biçilen değerin % 75 kadarına kredi kullanımı gerçekleştirilecektir.

Arsa İpotekli Kredi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Teminat olarak kabul edilecek arsanın belediye sınırları içerisinde olması gerekmektedir.
 • Arsanın üzerinde sınırlama olmamalıdır.
 • Arsa hisseli olmamalıdır.
 • Arsanın satış yapılabilir kriterlere sahip olması gerekmektedir.

Arsa İpotekli Kredi İçin İstenen Belgeler

 • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport
 • Kredi kullanacak kişi emekli ise emekli kartı
 • Kredi kullanacak kişinin belgelenebilir gelirleri
 • Adres teyidi sağlayan herhangi bir belge ( ikametgah veya kredi kullanacak kişinin adına düzenlenmiş herhangi bir faturanın fotokopisi )
 • Arsa tapusu
 • Arsanın ekspertiz raporu
 • Rantiye ve serbest meslek sahipleri için gelirlerini teşvik edecek belgeler

Standart olarak arsa ipotekli kredi için istenen belgeler arasında yer almaktadır. Banka çalışanları gerek duydukları zamanlarda farklı belge taleplerinde de bulunabilirler.

Tavsiye Konu

Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Senet borcu ödenmediğinde kişilerin ne gibi hukuki süreçle karşılaşacakları konusunda merak edilenleri bu yazımızda paylaşacağız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir