Ana Sayfa / Astroloji / Astroloji Nedir

Astroloji Nedir

Astroloji Nedir?

Yıldızların ve gezegenlerin insanların üzerinde etkisinin varlığına inanılmaktadır. Bu etkiyi yorumlayan bilim dalı ise astroloji adıyla anılmaktadır. Yazılı tarihin başladığından bu yana var olan astroloji insanlık tarihindeki bilimlerin en eskisi olarak gösterilebilir. Astroloji içerisinde kaderin varlığını aramak doğru değildir. Bu bilime göre her şey insanın kendisinin elindedir. Dönemleri incelemekle kalmayan astroloji aynı zamanda şanslı zamanları, kişilerin fırsat alanlarını da ele alır. Ayrıca doğum haritanızdan yola çıkarak sizlerin kısıtlanma durumlarınızı, gecikmeleri ve zorlanmalarınızı tespit eder. Buna bağlı olarak kişi nasıl hareket etmesi gerektiğine, nelere yapabileceğine kendi iradesi doğrultusunda yön verir. Astroloji bilimine göre gezegenlerin iyi açılar yaparak şanslı dönemler oluşturması mümkündür. Bu dönemlerde kişinin herhangi bir aksiyon almadan beklemesi fırsatları kaçırmasına neden olacaktır.

Gezegenlerin bahsettiğimiz olumlu hareketlerinin haricinde zorlayıcı etkiler yaptıkları dönemler de bulunmaktadır. Bu dönemleri astroloji bilimi sayesinde tespit ederek yeterli gayreti ve azmi göstermeniz durumunda zorlukları aşabilmeniz mümkündür. Astroloji bilimi hakkında yeterli bilgi edinmek, doğru kaynaklarla, tecrübeli yönlendirmelere maruz kalmak kişinin içerisinde bulunan, farkında dahi olmadığı gücü ortaya çıkarmasına olanak sağlayacaktır.

Astroloji Tarihçesi

İnsanlık tarihi kadar eski olan astroloji için tarihçilerin araştırmaları bulunmaktadır. Tarihçilerin araştırmalarına göre uygarlıklar astroloji bilimi ile birbirlerinden bağımsız olarak ilgilenmişlerdir. Yine tarihçiler tarafından yapılan araştırmalar her uygarlığın bir şekilde astroloji ile uzaktan veya yakından ilgilendiklerine dair kalıntılar bıraktıklarını ortaya çıkarmıştır. Astroloji tarihçesi hakkında en detaylı bilgilere Arap, Roma, Hint, Babil, Yunan, Maya ve Mısır uygarlıkları ile ulaşılabilir. Geçmişe dönük olarak gerçekleştirilen araştırmalar ilk astrologların kimler olduğuna dair bilgi edinmemize olanak sağlamasa da astroloji alanında bulduklarını ilk kaydedenlerin Kaldeliler olduğunu öğrenebiliyoruz. Şimdiki Irak milattan önce 3000 yılında astroloji anlamında ilk özgün şekillerden birini ortaya koymuş ve bunu kaydederek günümüzde dahi incelenmelerine olanak sağlamıştır. Bu bilgiler dahi insanlar tarafından günümüzde hala merak edilen konular başında gelen astrolojinin bilimsel açıklaması hakkında bizlere fikir vermektedir.

Nasıl Astrolog Olunur?

Astrolog olmak isteyen bir kişinin bilmesi gereken en önemli detay kişinin kitap okuyarak astrolog olmasının mümkün olmadığıdır. Astrolog olmak kişinin bolca horoskop yorumu yapması, yılların verdiği tecrübe sayesinde mümkündür. Ünlü astrologları takip etmek, onların söyledikleri yönde ilerlemek kişiyi bu uğurda bir yere ulaştırmayacaktır. Astrolog olmak konusunda ilerlemek amacıyla astroloji bilimindeki hesaplama bölümlerinde de yeterli tecrübe kazanılması gerekmektedir. Bu hesaplamalar kişiye ilk başta karmaşık gelse de üstünden geçtikçe aslında görüldüğü kadar zor olmadığı anlaşılacaktır. İnsanların bu konuda zorlanmamaları için hesaplamaların minimum matematik bilgisi düzeyine indirildiği gözlenmektedir.

Tavsiye Konu

Kova Burcu Aşk ve İş Hayatı

Kova Burcu Aşk ve İş Hayatı 21 Ocak – 19 Şubat arasında doğanlar kova burcu …

3 Yorumlar

  1. Yazı için teşekkürler 🙂 Sitenizi beğendim. Başarılar dilerim.

  2. Arkeoloji hakkında Ön Bilgi edindim sayenizde teşekkür ederin sağolun

  3. Astroloji ve yıldız haritaları gibi olaylara pek inanmıyorum aslında mantığıma hiç yatmıyor. Ama bu burç özellikleri vs tam tutuyor. Tanıdığım herkesin hareketleri, karakteri, davranışları tam olarak burcuna yönelik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir