Astroloji

Astrolojiye Neden İnanmalıyız

Astrolojiye Neden İnanmalıyız?

Astroloji yıldızların ve gezegenlerin insanların üzerindeki etkisini inceleyen disiplin anlayışı olarak tanımlanabilir. Bu anlayış tarihi insanlık tarihi kadar oldukça eskidir. İlk insanlar yaşadıkları dünyada meydana gelen ve anlam veremedikleri olayları direkt olarak doğaüstü güçlere bağlamışlardır. Fakat modern döneme geçildiğinde bu anlayış sistemli gezegenlerin keşfedilmesiyle değişime uğramıştır. Gezegenler kendi yörüngelerinde hareketler gerçekleştirmektedir. Bu hareketler astrolojiye neden inanmalıyız gerekçesine dayanan bir araştırma sahasının oluşmasına neden olmuştur.

Astrolojinin günümüzde bu kadar ilgi çekmesinin en önemli sebebi insanların içsel dünyaları hakkında elle tutulur bilgiler verebiliyor olmasıdır. Bu bilgilerin verilmesi insanların doğum günlerine dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Burç özellikler bu esnada takvim yılı esaslı olarak sistematize edilmektedir Astroloji hakkında belirli bir yöntem ve plana bağlı kalınarak insanın seçimleri ve psikolojisi hakkında somut bilgiler sunmaktadır diyebiliriz.

Astroloji Neyi Kanıtlamaktadır?

Astrolojinin ürettiği yorumlar insanın hayatta karşısına çıkacak fırsatlar ve insanların şanslı olduğu günler üzerinedir. Gezegenlerin açısal anlamda birbirleriyle kavuşmadığı dönemler vardır. Astrolojiye göre bu dönemlerde insanlar zor hayat şartları ile karşılaşırlar. Astroloji gezegenlerin birbirleri ile arasında olan çekim kuvvetini dikkate alarak yorumlar geliştirilmesidir. Elde ettiği veriler ile kişinin hangi element kuşağında bulunduğunu da belirtmektedir. Astroloji alanında astroloji haritası oluşturulması insanların yapılan yorumlara karşı hiç şüphesiz daha güvenilir gözüyle, inançla bakmasına olanak tanımaktadır.

İnsanların hayatlarını etkileyen bir takım olaylar uzun yıllardır cevapsız kalmıştır. İnsanların merak etmeleri nedeniyle de bu olayların bir şekilde açıklanması yönünde çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmaların elbette gözle görülemeyen, elle tutulamayan bilgilerle yürütülmesi de çok sık yaşanmıştır. Çok eski zamanlarda durum böyle iken modern çağ ile birlikte buluş ve icatların keşfedilmesi ile birlikte yeni gezegenlerin varlıkları da ortaya çıkarılmıştır. Gezegenlere ve gezegenlerin hareketlerine yoğunlaştıktan sonra da uzun yıllardır cevapsız kalan soruların, gezegenlerin insan yaşamına olan etkisi ile ilişkilendirilmesi sağlanmıştır. Astroloji zaman içerisinde insanın, insan yaşamının farklı yönlerini ortaya çıkarmış ve ispatında aktif rol almıştır.

Astrolojiye İnanmak

Astrolojinin ortaya çıkması ve buluşlar ile ispatların yapılabiliyor olması insanlardaki inancın artmasına neden olduğundan onların duygu ve düşüncelerinde büyük değişikliklere olanak sağlamıştır. İnsanlar inançlarını en basit haliyle internet siteleri üzerinde güvenilir buldukları kaynaklardan burç yorumlarını takip ederek başladılar. Bunu daha da ileriye götürerek astroloji temalı fal kartları satın alarak, ilgilerini daha somut bir evreye geçirdiler.

İnsanların ilgilerinin bu yönde artması nedeniyle sanal ortamda astroloji ile alakalı paylaşım yapan kaynakların sayısında da bir hayli artış gözlenmiştir. Fakat internette bilgi doğruluğunun ve güncelliğinin kontrol edilemediği unutulmamalıdır. Bu nedenle insanlar takip edebilecekleri kaynakların doğru, doyurucu bilgi veriyor olduğunu kendilerinin tespit etmesi gerekmektedir. Yaşanan gelişmeler astrolojinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de yoğun bir ilgiyi ve insanlardan gelen desteği göreceğini göstermektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı