Ana Sayfa / Ekonomi & Finans / ATM Paramı Yuttu, Ne Yapmalıyım

ATM Paramı Yuttu, Ne Yapmalıyım

ATM (Bankamatik) Para Yuttu, Ne Yapmalıyım

Atm paramı yuttu, Bankamatikler gündelik hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Teknolojilerinin gelişmesine bağlı olarak adeta bir banka şubesi aracılığı ile yapılabilecek tüm işlemler günün her saatinde bankamatikler sayesinde yapılabilmektedir. Fakat bu cihazlar ne kadar geliştirilmiş olursa olsun donanımsal, teknik veya sistemsel hatalar verebilmektedir. Bu hatalar ise bazen işlemlerin tamamlanmamasına neden olabiliyor. İnsanların özellikle para yatırma ve para çekme işlemlerinde bu tarz sıkıntılar yaşadıklarında stresli bir süreç yaşadıkları bilinmektedir. Dış etmenlerden kaynaklı bu durumun hırsızlık amacıyla yapıldığının düşünülmesi ise süreci daha da çekilmez bir hale sokmaktadır. ATM (Bankamatik) Para Yuttu, Ne Yapmalıyım konusunu bu süreci biraz daha rahat geçirmeniz amacıyla hazırladık. Dikkat edeceğiniz noktalar ATM’de para sıkışması durumunda sizleri rahatlatacaktır.

Belirttiğimiz yöntemler ve dikkat edeceğiniz hususlar ile çözüme ulaşamadığınız durumlarda yazımızın hemen altında yer alan yorum bölümü ile bizlere ulaşabilirsiniz. Kısa sürede anlatmış olduğunuz soruna çözüm önerisi ileteceğimizden emin olabilirsiniz. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ATM’de paranızın kalması durumunda önceliğiniz bir süre cihazın önünden ayrılmamak olmalıdır. Bazı durumlarda cihaz hatayı gidererek 1 – 2 dakika içerisinde sıkışan parayı iade edebilmektedir. 1 – 2 dakika içerisinde cihaz paranızı iade etmediyse ve ATM banka şubesinin hemen dışında bulunan cihazlardan ise mesai saatlerinde olmanız durumunda hemen şubeye giriniz. Banka görevlilerinden bu konu hakkında yardım isteyiniz. Banka görevlileri işleyişe göre hemen müdahale ederek paranızı iade edebileceği gibi, gün sonunda ATM’deki para sayımı işlemini tamamladıktan sonra sizinle vermiş olduğunuz iletişim bilgileri ile irtibata geçerek iade sürecini de başlatabilirler. Bazı bankaların işleyiş nedeniyle bu durumlar için dilekçe talep ettikleri bilinmektedir. Dilekçe istenmesi oldukça makul bir talep olup kişinin  5 – 10 dakika ayırarak bu işlemi tamamlaması gerekir.

Şube Dışı ATM Para Yutması

Bankamatiklerin para yutması elbette her zaman mesai saatleri içerisinde ve şubelerin önünde gerçekleşmiyor. Bu gibi durumlarda yaklaşık 15 dakika bankamatik önünden ayrılmayın. Durumu bu sürede banka müşteri hizmetlerini cep telefonunuzdan arayarak bildirin. Bu süreçte saat, atm bilgilerini doğru anlatmaya özen gösterin. Görüşmeleriniz kayıt altındadır. Para Grup Merkezleri tarafından hafta içi günlük olarak gerçekleştirilen atm kontrollerinde, sayım esnasında sizin belirttiğiniz rakam cihazda fazla çıkması durumunda iade süreci hızlı bir şekilde başlatılacaktır. Bu noktada anlattıklarımız sizlerin atm paramı yuttu konusu için panik yapmamanız adına yeterli gelecektir.

Tavsiye Konu

Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur? Senet borcu ödenmediğinde kişilerin ne gibi hukuki süreçle karşılaşacakları konusunda …

3 Yorumlar

  1. Geçtiğimiz günlerde ing bank atm si paramı yuttu. Direkt olarak iletişim numaralarını aradım. Çok endişelendim çünkü öğrenciyim ve neredeyse tüm harçlığımı yutmuştu atm. Fakat korktuğum gibi olmadı 2 gün içerisinde paramı iade alabildim.

  2. Akbank şube harici atm’si paramı yuttu. Müşteri hizmetlerini arayıp talep oluşturdum. Fakat 3 gün sonra olumsuz sonuçlandı ne yapmalıyım?

    • Bu konuda şubenize gidip bankamatiğin hangi saatlerde paranızı yuttuğunu bildirin.Kendileri kamera kayıtlarını ve sistem durumunu inceleyerek sizlere bilgi verecektirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir