Ana Sayfa / Bitcoin / Avrupa Birliği Lisanslı Kripto Para Borsası

Avrupa Birliği Lisanslı Kripto Para Borsası

Avrupa Birliği Lisanslı Kripto Para Borsası

Londra merkezli kripto para borsası Türkiye’deki kripto para kullanıcılarına çözümler sunmaktadır. Gobaba.com olarak adlandırılan sistem geçtiğimiz günlerde Estonya Finans İstihbaratı Birimi’nden lisans almıştır. Gobaba 5 Şubat 2019 tarihinde aldığı lisans ile birlikte Estonya devletinin sağlıyor olduğu iki farklı lisans ile de faaliyet göstermeye başlamıştır.

Gobaba tarafından alınan lisans ile dijital para birimi ve dijital para birimi cüzdanını itibari para birimine çevirme hakkı kazanmıştır. Gobaba aldığı lisans ile birlikte güvenilirliğini bir üst seviyeye taşımış ve Estonya’da kayıtlı bütün kripto para kuruluşlarının tabi olduğu yerel yasaların haricinde Avrupa Birliği yasalarına da tabi olmaya başlamıştır.

Gobaba.com

Gobaba tarafından edinilen iki lisans sayesinde kara para aklamanın önüne geçilmesi, müşteri fonlarının güvenliğinin sağlanması ve yasal sorumlulukları neticesinde müşteri kimlik doğrulaması konuları daha geniş kapsamlı ele alınmaya başlanmıştır. Alınan lisansların hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar için çok daha güven verici bir unsuru tamamlıyor olduğunu söyleyebiliriz.

İtibari paraların kripto paralara, kripto paraların ise itibari paralara çevrilmesi noktasında lisanslı bir şekilde hizmet veren Gobaba ayrıca aldığı lisans sayesinde kripto paralar arasında da çevirme işlemlerine izin vermektedir.

Gobaba tarafından alınan diğer lisans ise sanal para birimi cüzdan servisi sağlayaıcı lisansıdır. Bu sayede sistem kullanıcılarına anahtar üretilmekte veya kullanıcıların şifrelenmiş olan anahtarlarının saklanıyor olduğu platformlarda sanal paraların saklanması, depolanması veya transfer edilmesi işlemleri sağlanmaktadır. İlgili lisans kapsamında verildiği bahsedilen hizmetlerin sıcak veya soğuk şekillerde gerçekleştirilmesi mümkündür.

Gobaba faaliyetlerine başladığı ilk günlerden itibaren Türkiye pazarında yer alan kullanıcılara çözümler üretmektedir. 13 farklı kripto para çeşidinin Türk Lirası ile alınmasına imkan tanınmaktadır. Türk Lirası ile 13 farklı kripto para biriminin satın alınabilmesinin haricinde USDT, ETH ve BTC tahtalarında 30’un üzerinde kripto para çeşidi emir girilmesi ile işlem yapılabilmesine olanak tanımaktadır.Türkiyede banka destekli kripto para borsasına buradan erişe bilirsiniz.

Gobaba Türkiye’deki kullanıcılara kredi kartları, banka kartları ve pek çok alternatif ödeme yöntemiyle para yatırma ve para çekme seçenekleri sunmaktadır. Bunu herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda Türkçe dil seçeneği ile hizmet veren müşteri destek ekipleri ile sağlaması insanların sisteme karşı çok daha fazla güven duymalarına olanak sağlamaktadır. Son kullanıcıların haricinde Türkiye’de kurumsal işletmelere de çözümler üretmektedir. Bu çözümleri kripto ödeme sayfası, kripto POS gibi ürünler ile taçlandırılmaktadır. Özellikle Gobaba tarafından sunulan bu ürünlerin internet üzerinden ödeme alan kurumların dikkatini çektiği bilinmektedir.

Tavsiye Konu

Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor

Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor Dijital paraların geleceği konusunda uzmanların farklı görüşlerine artık alışkınız. Fakat …

Bir Yorum

  1. bence bu durum bitcoin gibi coinlerin değerini düşürecek bir uygulama. Çünkü coinlerin kullanımının en büyük nedeni takip edilememesi. Yoksa aradaki büyük komisyon ücretleri ve işlem yavaşlığı ile normalde tercih edilecek bir yanı yok bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir