Ana Sayfa / Güzellik & Bakım / Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Ayak bakımı hergün durduraksız bizi taşıyan organlarımızdır. Bu yüzden eğer ayaklarımıza iyi bakmazsak mantar, su toplaması, tırnak batması, topuk dikeni gibi birçok kötü durumla karşılaşabiliriz. Bunun için günlük bakımların yanı sıra haftalık bakımlar ve aylık bakımlar yapılmalı. Bunların yani sıra ayakkabı seçimi doğru bir şekilde yapılmalı. Ayaklar çok fazla yorulmamalı çok fazla zorlanmamalıdır.

 

Ayaklar için doğru olan ayakkanbı seçildikten sonra yapılması gereken ayakların üzerinde olabildiğince az durmak. Daha sonra pamuklu çoraplar giyerek ayakların ayakkabının içinde daha rahat etmesini sağlamak. Eve gelindiğinde ayaklar ayakkabıdan çıkarıldığında ayakları soğuk su ile güzelce yıkamak ve nemlendirmek. Haftalık ayakları ılık ve kaya tuzu barındıran suda bekletmek. Bunlar düzenli bir şekilde yapıldıktan sonra ayakların yapısına uygun olan bir nemlendirici ile ayakları nemlendirmek. Hafa alan çorapları evde de tercih etmek diğer yapılan önemli bir yöntemdir.

Haftalık bakımları ve günlük bakımları düzenli bir şekilde yaptıktan sonra tırnaklarımızı kesme şeklimizi ayak tırnak yapımıza göre kesmek ve daima törpülemek çok önemlidir. daha sonra aylık olarak ayakları vazelinleyip sıcak suda yarım saat bekletmek ve topuk taşı işe ayakları ölü derilerden arındırmak. Bu işlem sonucunda ayaklar biraz hassaslaşır bir iki gün geniş ve rahat tabanlı ayakkabılar seçmek gereklidir. Böylece su toplama ihtimali azalacaktır. Topuk taşı ile güzel bir şekilde topukları ölü derilerden arındırdıktan sonra yine uygun bir nemlendirici tercih etmek ve ardından hava alabilen kalın çoraplar giymek ve nemini hapsedebilmek ve daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirebilmek için gereklidir.

Ayaklarınıza çok iyi bakmanız gerektiğini unutmayın. Bu kadar yük taşıyan ayaklar için yapılabilecek bir diğer önemli önlem ise kilo almamak ve fazla kilolarımız var ise bir an önce onlardan kurtulabilmektir.

Tavsiye Konu

Kaş Kaldırma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaş Kaldırma Hakkında Bilinmesi Gerekenler Tek başına planlanması mümkün olduğu gibi göz kapağı estetik ameliyatları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir