23 Ekim 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Ekonomi & Finans / BAĞ-KUR Borcu İçin Kredi Veren Bankalar

BAĞ-KUR Borcu İçin Kredi Veren Bankalar

BAĞ-KUR Borcu İçin Kredi Veren Bankalar

BAĞ-KUR borcu olması nedeniyle tüm şartları sağlamalarına rağmen emekli olamayanlara emeklilik yolu açılmıştır. Borçlarınızı toplu olarak ödeyerek emekli olabilirsiniz. Peki bu borçlar nasıl ödenecek? Bankaların direkt olarak bağ-kur borcunuzu ödemeniz için sundukları krediler bulunmaktadır. Bunlar hem sizin ödeme gücünüze uygun olarak taksitlendirilmesi, hem de düşük faiz oranları nedeniyle fazlasıyla da avantajlıdır. Kredi ödemelerinizin alacağınız emekli aylıklarından düşülecek olması da ekstra avantaj sağlamaktadır. BAĞ-KUR Borcu İçin Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızı okuyarak dikkat edeceğiniz noktalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bağ-Kur Borcunuzu Kapatın Emekli Olun

Geçtiğimiz aylarda çıkarılan torba yasa sayesinde Bağ-kur borcu olanların primlerini ödemeleri durumunda emekli olabilmelerinin önü açılmıştır. Bu da emekli olmak isteyen borçluların bankalardan kredi çekerek borçlarını ödeme ihtimallerini ortaya çıkarmıştır. Bu durum emeklilik yaşı tutmasına rağmen, prim borcu olanların tercih ettiğinde fazlasıyla avantaj elde edebilecekleri bir senaryoyu kapsamaktadır. Bankaların ihtiyaç kredileri tercih edilebileceği gibi direkt olarak bağ-kur emeklilik elde edilmesi amacıyla özel oluşturulan banka kredi kampanyaları da bulunmaktadır.

Torba yasa sayesinde borçların faizleri silinecek ve taksitle aldığınız emekli aylığından güçlük çekmeden ödeme fırsatı yakalamış olacaksınız. Çekilen kredilerin direkt olarak SGK’ya yatırılması ve borçların ödenmesi emeklilik için aranan şartların başında gelmektedir.

Emeklilik aylıklarınız çok kısa sürelerde bağlanacak olduğundan sizler herhangi bir ödeme güçlüğü ile karşılaşmayacaksınız. Bu konuda devlet bankalarını tercih edebileceğiniz gibi özel bankalar ile de çalışmayı tercih edebilirsiniz. Devlet bankası olarak Ziraat Bankası tarafından bu konu için özel girişimler yapılmış, kampanyalar hazırlanmıştır. Kanun kapsamından yararlanmak için VakıfBank ve Halkbank da tercih edilebilir. Özel bankaların kredi verebilmesi için çeşitli teminatlar veya kefil isteyebileceği unutulmamalıdır.

Ziraat Bankası Bağ-Kur Kredisi

Devlet bankası olması ve emekli aylıklarınızdan kesinti yapılacağının kesin olması nedeniyle koşulları özel bankalara nazaran çok daha uygundur. Ziraat Bankası Bağ-Kur borcunuzu ödeyerek emekli olabilmeniz için ihtiyacınız olan finansman desteğini 60 aya varan vade seçenekleri ile sizlere sunmaktadır. Kefil ve teminat istememeleri ise özel bankalara göre tercih edilebilirliklerini arttırmaktadır.

Kredi ödemeleriniz sizlerin emekli olduğunuzda alacağınız aylıklardan gerçekleştirilecektir. Devlet tarafından sunulan bu avantajdan yararlanabilmek için Sosyal Güvenlik İl Merkezi Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmelisiniz. Bu dilekçede prim yapılandırma başvurusu talebinizi ileteceksiniz. Bağ-Kur prim borçlarınızı ödemek için kullanacağınız kredinin oranları vade sayısına göre değişiklikler göstermektedir.

Tavsiye Konu

Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur? Senet borcu ödenmediğinde kişilerin ne gibi hukuki süreçle karşılaşacakları konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir