15 Ekim 2019 , Salı
Ana Sayfa / Kadın / Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Yapılır

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Yapılır

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Saçlarında bal köpüğü rengi elde etmek isteyen kadınların açık renk saçlara sahip olmaları durumunda çok şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Açık renkli saçlarda tek boyamada dahi bal köpüğü saç rengi tutturulabilmektedir. Bal köpüğü saç renkleri özellikle 2019 yılı başı itibariyle kadınlardan büyük ilgi görmeye başlamıştır. Renge olan artan ilgi nedeniyle bizler de bu yazımızda Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Yapılır hakkında tüm detayları paylaşmaya karar verdik. Saçların bal köpüğü yapılmasının ardından renk ile uyumlu olacak saç modeli ve makyajlar da mutlaka değerlendirilmelidir.

Özellikle buğday tenli, doğal saç rengi koyu sarı ve tonları, gözleri mavi olanlara bal köpüğü saç rengi bir hayli fazla yakışacaktır. Son dönemlerde trend saç renkleri arasında küllü – kumral ve altın – kumral yer almaktadır.

Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Yapmak

Beyaz ten rengine sahip olan kadınlar için uygun saç renkleri arasında bal köpüğü yer almaktadır. Beyaz tenli kadınların küllü saç renklerini tercih etmemeleri yararlarına olacaktır. Bu yıl trend olsa da geçmişte de moda olan bal köpüğü saç rengini evde yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun yanında bal köpüğü saç renginin yakıştığı cilt tonları olarak esmer, buğday ve bronz tenlerden bahsedebiliriz.

Saç renginizin açık kumral veya sarı tonlarında olması durumunda talebiniz saç renginizin biraz daha açılmasını sağlamak ise koleston 9.3 altın sarısı tüp boyasının yarısı ve Loreal Casting 7.30 balköpüğü saç boyasının yarısını % 9 1 şişe oksidanı karıştırmalısınız. Ürünlerin iyice karıştırılmasının ardından saçların uçlardan diplere doğru boyanması gerekiyor. Dip boyasını sona bırakmanız saç diplerinin daha çabuk ve kolay açılması nedeniyle daha etkili sonuç almanızı sağlar.

Saç renginiz koyu kahve ve siyah gibi koyu renklerde ise evde bal köpüğü rengi oluşturmaya çalışmayınız. Beğenmediğiniz bir sonuçla karşılaşmamak adına kesinlikle işinde deneyimli bir kuaför ile denemelisiniz. İlk uygulamada sonuç alamasanız bile saçlarda açılma olacak ve bu sayede koyu renk saçlar sonraki uygulamalarda bal köpüğü saç rengine dönüşecektir.

Saç renginizin açık kahve veya kumral renklerde olması durumunda Palette 8.65 Kahve Köpüğü %30 kadarını, koleston 9.3 altın sarısı saç boyası ve %9 oksidasyonu karıştırmalısınız. Saçların uçlarından boyamaya başlayarak 5 – 6 dakika beklemelisiniz. Beklemenin ardından kalan boyayı aşağıdan yukarıya doğru tüm saçınıza yedirebilirsiniz. İşlem sonrasında ortalama 35 – 40 dakika beklemeniz gerekmektedir.

Saçlarınızın çok açık platin sarısı olması durumunda koleston 9.3 altın sarısı saç boyasının %40 kadarını, Loreal Casting 7.30 balköpüğü saç boyasının % 70 kadarını karıştırmanız gerekmektedir.

Beyaz tene sahipseniz ve saçlarınız platin sarısı ise bal köpüğü rengi saça sahip olabilmek için bazı karışımların hazırlanması gerekmektedir. Bu karışımların hazırlanması noktasında tecrübesiz olmanız nedeniyle sıkıntılar yaşayabileceğinizden kesinlikle ilk uygulama için kuaför desteği almanız yararınıza olacaktır. Platin sarısı saç renginden bal köpüğüne dönüş noktasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Saçlar için pigmentasyon yüklemesi yapılması gerekebilir.

 

Tavsiye Konu

Kadınların Evlilikten Korkma Sebepleri

Kadınların Evlilikten Korkma Sebepleri Kutsal kurum olarak adlandırılan evlilik konusunda en büyük temenni mutlu bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir