Bankalar Aracılığıyla Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır?

2 min


266
197 Paylaş, 266 points

İnsanların kredi kartı kullanımını bilinçli yapmaları sonradan ödeme güçlükleri yaşamamaları adına önemlidir. Toplumun bu noktada bilinçsiz hareket ettikleri uygulamalardan birisi geçtiğimiz yıllara kadar cep telefonlarına kredi kartı ile taksit yapılıyor olmasıydı. Bu durum insanların gelirleri ile orantılı değerleri olmayan cep telefonlarını kredi kartları ile alım yapmaları ve sonradan ödeme zorlukları yaşanmasına neden oluyordu. 

Gerçekleştirilen uygulamaların önüne geçilmesi için bireysel kredi kartı sahiplerinin taksitle cep telefonu alabilmeleri yasal düzenlemeler ile önlenmiştir. Fakat döviz kurlarındaki dalgalanmalar nedeniyle fiyatları bir hayli yükselen akıllı cep telefonları alımı için farklı alternatifler tercih edilmeye başlanmıştır. Bu alternatiflerden birisi olması nedeniyle insanların merak ettiklerini tek bir yazıda toparlamak adına Bankalar Aracılığıyla Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır konusuna değineceğiz.

Banka Kredisi İle Cep Telefonu Almak

Bazı teknoloji mağazaları çeşitli bankalarla anlaşmalar yaparak çok cazip oranlarla cep telefonu alımına kredi kullandırmaktadır. Bunları teknoloji mağazaların içerisine kurulan banka stantları aracılığı ile kullanabileceğiniz gibi direkt olarak ihtiyaç kredi kullanarak da tercih edebilirsiniz. Fakat oranlar düşünüldüğünde elbette teknoloji mağazaların bankalar ile direkt yapmış olduğu anlaşmalar nedeniyle bunun tercih edilmesi çok daha ekonomik olacaktır.

Öncelikle alacağınız cep telefonunun tamamına kredi kullanmanız son derece anlamsız olacaktır. Yeni bir cep telefonu satın almak sizin için gerçekten bir ihtiyaçsa fiyatının en azından bir kısmını nakit olarak karşılayabiliyor olmanız gerekmektedir.

Teknosa – İng Bank İş Birliği

Teknokredi adı altında Teknosa mağazalarında İngBank tarafından müşterilerine anında tüketici kredisi hizmeti verilmektedir. Minimum 500 TL, maksimum 15.000 TL bu iş birliğinden yararlanarak kredi kullanabilmeniz mümkündür. Sizlere 80 TL karşılığında verilecek olan kart ile başvuru yapabilirsiniz. 2229 numarasına kısa mesaj ile TC Kimlik numaranızı ve satın aldığınız kart üzerinde yer alan numarayı mesaj olarak iletmeniz gerekiyor. Sonrasına mesajda gelen yönlendirmelere uygun olarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Vatan Bilgisayar – OdeaBank İş Birliği

Bazı Vatan Bilgisayar mağazaları haricinde tüm mağazalardan odeabank ile yapılan iş birliği neticesinde kredi kullanarak cep telefonu satın alabilirsiniz. Alışverişleriniz için kullanabileceğiniz kredi tutarları minimum 600 TL ve maksimum 20.000 Tl ile sınırlandırılmıştır. Aylık faiz oranları kullanacağınız kredinin tutarına göre değişiklik göstermektedir.

MediaMarkt – DenizBank İş Birliği

Dönemsel olarak farklı uygulamalar gerçekleştirilen MediaMarkt üzerinde aktif olan kampanya diğerlerine göre biraz farklı ilerliyor. Farklı dönemlerde bahsedeceğimiz uygulamadan değişik kampanyalar ile karşılaşabileceğinizi düşünerek yine yetkililerden bilgi almanız elbette yararınıza olacaktır. Gerçekleştirilen kampanyada öncelikle cep telefonunu mağazadan kredi kartı ile tek çekim yaparak satın almanız ve ürünün faturası ile birlikte alımdan maksimum 1 hafta içerisinde DenizBank şubelerine kredi için başvurmanız gerekiyor.


Beğendin mi ? Arkadaşlarınla ​​paylaş !

266
197 Paylaş, 266 points

Tepkini Göster

Harika Harika
16
Harika
Beğenmedim Beğenmedim
83
Beğenmedim
Ağla Ağla
25
Ağla
Sevimli Sevimli
16
Sevimli
Şaşkın Şaşkın
66
Şaşkın
Aşık Aşık
41
Aşık
Öfkeli Öfkeli
41
Öfkeli
Yok Artık Yok Artık
33
Yok Artık
Berbat Berbat
75
Berbat
Komik Komik
50
Komik
tubasahin

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Biçim Seç
Kişilik Sınavı
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Makale & Hikaye
Gömülü ve Görsellerle Biçimli Metin
Caps
Özel Caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Katıştırmaları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
gif
GIF biçimi