15 Eylül 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Sağlık / Baş Ağrısı için Panzehirler

Baş Ağrısı için Panzehirler

Uzmanlar baş ağrısı için çözüm önerileri sundu ve baş ağrısının panzehirlerini açıkladı. Baş ağrısı nedenleri arasında mevsim değişikliği ve uykusuzluk başta olmak üzere birçok etken bulunmaktadır. Baş ağrısını nasıl geçiririz? Ağrı kesici ve ilaçların etkisiz kaldığı durumlarda uzmanlar doğal besinleri önermekteler. Beslenme uzmanlarının sunduğu besinler şu şekilde:

1.Fırında patates: akşamdan kalma durumları yaşayanlar için vazgeçilmez ilaç fırında patatestir. Potasyum deposu olan patates vücuttaki sıvı oranını dengelediği için baş ağrısına kesin çözümlerden biridir.
2.Karpuz: vücuttaki su kaybı baş ağrısının başlıca nedenleri arasındadır. Başta karpuz olmak üzere sulu meyveler tercih edilmelidir.
3.Kahve: tüketilen alkol ve sigaradan damarlar genişleyebilir ve baş ağrısının etkileri artar. Kahvenin içinde bulunan kafein sayesinde damarlar daralır ve ağrı azalır.
4.Ekmek: karbonhidrat eksikliği baş ağrısına neden olmaktadır. Tam tahıllı ekmek vücuttaki su kaybını düzenleyerek baş ağrısını ortadan kaldırır.
5.Badem: içindeki magnezyum sayesinde damarları rahatlatan badem migren ve baş ağrısında çok etkilidir.
6.Yoğurt: kalsiyum deposu olan yoğurt baş ağrısı için birebirdir. Yağsız olanı tercih edilmelidir.
7.Kırmızıbiber ve baharat: özellikle sinüziti olanlar için etkili olan kırmızıbiber ve baharatlı soslar baş ağrısı etkisini çok hızlı şekilde azaltır. Baharatlı yemekler tüketimi solunum yollarını açarak ağrıyı azaltır.
8.Susam: özellikle bayanların özel günlerinde etkili olan susam barındırdığı E vitamini sayesinde baş ağrısını ortadan kaldırıyor.
9.Ispanak: tansiyonu düşürmekte de etkili olan ıspanak, baş ağrısına da iyi gelmektedir. Uzmanlar ıspanağın yapraklarını da salatada kullanmayı öneriyor

 

Tavsiye Konu

Masa başı Çalışanlar İçin Beslenme Önerileri

Masa başı çalışanları yoğun oldukları dönemlerde öğünlerini bulundukları yerde yemek zorunda kalabiliyorlar. Öğünlerini masa başında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir