Ana Sayfa / Genel Kültür / Bermuda Şeytan Üçgeni Gizemi

Bermuda Şeytan Üçgeni Gizemi

Bermuda Şeytan Üçgeninin Gizemi

Çok uzun yıllardır tam olarak açıklanamayan tuhaf olayların ve binlerce kişinin canına mal olan kazaların yaşandığı Bermuda şeytan üçgeni gizemi merak uyandırıyor. Konu hakkında araştırmalar yapan bilim insanlarının geliştirdikleri sayısız teori mevcut ancak hiç biri için tam olarak doğruluğu kabul edilmiş denilemiyor. Araştırmaların tam olarak netlik kazanamamasının bir nedeni de bölge hükümetinin olayları yasal bir sınır içinde ele almıyor olması. Bölge ile alakalı tüm açıklamalar kişilerin anlattıklarından ibaret. Yaşanan olaylar ile ilgili kesinlik bildiren hiçbir görsel kayıt yok bu sebeple olaylar ile ilgili yasal işlem yapılmıyor. Ayrıca bölgenin denizlerdeki en tehlikeli yerler adı altında oluşturulan listede yer almıyor olmaması da ilgi çekici. Bermuda şeytan üçgenin gizemi başlıklı yazımızda ile konu ile ilgili merak edile diğer bilgilere yer vermeye çalışacağız.

Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Merak Edilenler

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir, Nerededir?

Bermuda şeytan üçgeni olarak isimlendirilen bölge Atlantik Okyanusu’nda bulunan ve çok fazla sayıda gemi ile uçak kazasının yaşandığı, sayısız insanın öldüğü ve kaybolduğu gizemli bir yerdir. Geçmişte manyetik bir alan olduğu düşünülen ve insanların korkulu rüyası olan bu bölge, sınırları henüz tam olarak çizilememiş olsa da tanımlanabiliyor. Atlantik Okyanusu sınırları içerisinde kalan bölgedeki üçgen köşeleri Bermuda, PuertoRico’da bulunan San Juan ve Florida’daki Miami olarak işaret ediliyor. ABD’nin güneydoğu kıyılarında meydana gelen ve nedenlerinin bir türlü açıklanamadığı uçak ve gemi kazaları ile ilgili çeşitli hikayelerin anlatıldığı ve bu hikayeler ile ilgili çeşitli teorilerin ortaya atıldığı görülmekte.

Bermuda Şeytan Üçgeni İle İlgili Ortaya Bazı Atılan Teoriler

  • Yaşanan olaylar ile ilgili ortaya atılan teorilerin başında gelen, bölgenin doğaüstü bazı güçlerin etkisi altında olduğu yönündeydi. Kayıp kıta Atlantis’in bu bölgede bulunması bile buna dayandırıldı. Dünya dışı varlıkların ziyaretleri sonucu bölgede manyetik bir alan etkisi oluştuğu ve gemi ile uçakların bu alanda kaybolduklarına inanıldı.
  • Bir diğer teoride ise yer altında bulunan metan gazının yıldırım ya da elektrik huzmesi ile birleştiğinde bir patlama yarattığı ve bu patlama gücü ile gemilerin ve de yakından geçen uçakların deniz derinliklerine çekildiğiydi.
  • Diğer teori ise bölgede çok fazla ve kuvvetli bir gel git yaşandığı, bunun etkisi ile büyük girdapların oluşup kazalara neden olduğuydu.

Bermuda Şeytan Üçgeni Gerçeği

Yapılan son açıklamalara göre aslında bu bölge ile ilgili bir sırın olmadığı yönünde. Yaşananlar normal bir fizik olayı ile açıklanabiliyor. Bölgede deniz altında çok fazla doğalgaz kaynağının bulunduğu ve gazların havadan daha hafif oldukları için deniz üstünden yukarı doğru bir yoğunluk oluşturduğu söyleniyor. Uçak ve gemi kazalarının nedeni bu yoğunluğun deniz yüzeyinde ve yükseldiğinde atmosferde oluşturduğu kuvvettir.

Tavsiye Konu

Türkiye’de En Sık Karşılaşılan Sınır Dışı Edilme Sebepleri

Türkiye’de En Sık Karşılaşılan Sınır Dışı Edilme Sebepleri Ülkemizde geçerli olan 6458 sayılı Yabancılar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir