Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Doların Yerini Alabilir Mi?

Bitcoin Doların Yerini Alabilir Mi?

2017 yılının son çeyreğinde gördüğü değer sayesinde Bitcoin’in büyük bir kitle tarafından takip edilmeye başladığı bilinmektedir. Son aylarda kısa vadeli yatırım düşünen yatırımcılarını üzmüş olsa da hala umutlarını yükseliş trendine geçeceği yönünde beklentilere bağlayanlar da bulunmaktadır. Yükselişe geçmesini bekleyen kadar balondan ibaret olduğunu, yani olması gereken değerden çok yüksek bir değerde olduğunu savunanlar da bulunmaktadır. Bizler farklı görüşler arasında Bitcoin Doların Yerini Alabilir Mi akıllara gelen soruya cevap vereceğiz. Elbette sayfamızda Bitcoin kategorisinde hazırladığımız tüm yazılarımız gibi bu da yatırım tavsiyesi değildir. İçerikler internet ortamında yaptığımız araştırmalara kendi görüşlerimizi katarak oluşturulmaktadır.

Bitcoin’in yer aldığı ağın dolar kadar geniş bir işlem hacmine sahip olmasının imkansıza yakın olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzdeki değeri 2009 yılında ilk ortaya çıktığı değere nazaran çok yüksek seviyelerde olsa da yazılım tarafından var olan alt yapısının onun kapasitesini sınırlandırıyor olduğu bilinmektedir. Günümüzdeki değerinden çok daha yüksek değerlere ulaşma ihtimali çok kısa zaman dilimlerinde var olsa da kitlesel kullanım açısından dolar gibi yaygın olabilmesi uygun değildir. Dolardan daha çok altın gibi yatırım araçlarına alternatif olarak değerlendirilmesi yapılabilir.Kripto para borsaları ve düşük işlemleri buradan inceleye bilirsiniz.

Bitcoin’in Önündeki Engel

Bitcoin’in önündeki engel yine kendisidir. Yazımızın başından bu yana belirttiğimiz gibi kendi alt yapısı nedeniyle değerlemesi her ne kadar çok daha yüksek seviyelere ulaşsa da kesinlikle alt yapısı nedeniyle dolar gibi kitlesel bir biçimde kullanılması mümkün olmayacaktır. En çok 2017 yılında gördüğü değer ile dikkatleri üzerine çekse de geçmiş grafiklerine bakıldığında bu tarz dalgalanmaların yine yaşanmış olduğu görülecektir.

Uzmanların bir kısmına göre yatırımcıların bir şekilde söylentilerle harekete geçirilmesi sayesinde dalgalanmalar gerçekleşmektedir. Klasik olsa da küçük yatırımcı bu tarz dalgalanmalarda özellikle kısa vadeli yatırım yapmışsa panik satışı yaptığında çoğu zaman çok daha zararlı çıkabiliyor. Hatta yapılan araştırmalarda ortaya çıkan verilere göre uzmanların bir kısmı Bitcoin ağı üzerinde işlem yapabilme kabiliyetinin arttırılması yönünde görüş belirtmektedir.

İsviçre kökenli bir banka tarafından insanların akıllarında yer eden Bitcoin Doların Yerini Alabilir Mi konusu hakkında analiz yapılması sonrasında da ortaya gayet ilginç sonuçlar çıkmıştır. Buna göre teknik alt yapı anlamında imkansıza yakın olsa da bu durum göz ardı edilse dahi Bitcoin’in doların yerini alabilmesi için çok daha fazla değerlenmesi gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre bu değerin 213 bin dolar civarında olduğunu ortaya koymaktadır.

Tavsiye Konu

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir