14 Kasım 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bitcoin / Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin Nasıl Alınır?

Devletsiz ve bankasız internetin para birimi olarak tanımlanabilecek Bitcoin dünya genelinde yatırımcı sayısını her geçen gün arttırmaktadır.Bitcoin nasıl alınır derseniz, Son dönemlerde değerinde düşüş yaşansa da kendisine inanan bir hayli büyük bir kitle varlığını hala sürdürmektedir. Uzmanlara göre zengin edebilecek veya batırabilecek bir güce sahip olarak tanımlanmaktadır.

Gerçekte var olmayan dijital para birimi henüz yasalarla tam olarak desteklenmemektedir. Bir kesim uzmana göre bitcoin tercih edilmesinin en önemli sebebi çökme ve enflasyon riskinin minimum seviyede yer almasıdır. Teknik tasarımına baktığımızda 21 milyon adet üretilebiliyor olması nedeniyle sonu olan bir sistem olduğundan bahsedebiliriz.

Basit haliyle bitcoin nedir?

Kısaltması BTC olan bitcoin için herhangi bir kişi ve kuruluş ile ilgisi olmaması insanların hem ilgisini çekmekte hem de korkutmaktadır. Bitcoin alırken mantık açısından kendinizi gümüş veya altın alıyor gibi düşünebilirsiniz. Örnek verdiğimiz ürünler gibi bir gün bitecek şekilde tasarlanmıştır. Bitcoinler alım ve satım yapılarak el değiştirirken, bitcoin madenciliği yapılarak da elde edilebilmektedir. Madencilikte dijital ortamda ulaşılabilecek karmaşık şifreler çözülmekteve Bitcoin çıkarılmaktadır.

Bitcoin satın almak

Bitcoin alım satım yapılabilecek çeşitli platformlar bulunmaktadır. Yerli ve yabancı borsalar arascılığı ile bitcoin alım – satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızdan havale yaparak alım yapabileceğiniz gibi kredi kartı ile bitcoin satın almak işlemini de tercih edebilirsiniz. İhtiyacınız olan bitcoin tutarını belirledikten sonra size havale yapacağınız veya kredi kartınızdan çekilecek tutar gösterilmekte ve işlemi bu yönde sürdürüyorsunuz.Zararlı kripto para yazılımlarını sizler için derledik.Detaylı bilgi için tıklayın.

Bitcoin satın almak noktasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususların başında komisyon oranını makul seviyelerde tutan güvenilir borsalardan alım yapmak gelmektedir. Bitcoin ve diğer kripto para borsalarında alım – satım yapmanıza imkan tanıyan platformlar komisyon ala mantığı ile süreci yürütmektedirler. Komisyon oranları makul olanları tercih etmeniz bitcoin alım maliyetlerinizi fazlasıyla etkileyecektir.

Bitcoin alım yaptıktan sonra dikkat etmeniz gereken hususlar arasında ise miktarı fark etmeksizin aldığınız birimin güvenilirliğinin sağlanması yer almaktadır. Kripto paraları saklama teknikleri hakkında sayfamızda arama yaptığınız zaman bu anlamda sizlere fayda sağlayacak ve güvenlik seviyenizi arttıracak önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Bitcoin’den para kazanmak

Bitcoin yatırımı yapanlar elbette kısa sürelerde değerinin artmasını ve alım yaptıkları tutarlardan çok daha fazla tutarlara satım yapmayı hayal etmektedirler. Bitcoin’in piyasa değerinin artması piyasadaki arz ve talep kriterlerine bağlıdır. Bitcoin’e olan talebin artması değerini arttırırken talebin azalmasına bağlı olarak bitcoin değerinde düşüş yaşanıyor.

Bitcoin alım yaparken tercih ettiğiniz borsaları bitcoin satmak konusunda da tercih edebilirsiniz. Alım yaparken düşük komisyon ücretleri tercih etmeniz gerekliliğinden bahsetmiştik. Bu durumilgili alım – satım platformlarının satış yaparken de komisyon almaları nedeniyle bitcoin satarken de geçerlidir. Sizler satış yaparken minimum komisyon ücreti alan borsaları tercih ederek yine maliyetlerinizi düşük seviyelerde tutma çabasına girmelisiniz.

 

Tavsiye Konu

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir