Ana Sayfa / Ekonomi & Finans / Dairenin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Dairenin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Konut satın almak isteyenlerin merak ettikleri konuların başında evin tamamına kredi kullanıp kullanamayacakları gelmektedir. Alabilme yöntemlerini yazımızın devamında paylaşacak olsak da bankalar evlerin değerinin tamamına normalde kontur kredi vermezler. Genellikle bazı ufak değişiklikler olsa da evin değerinin %75’ine konut kredisi kullanılmaktadır. Bu da satın aldığınız rakam üzerinden verilmez. Banka yapılacak ekspertize göre evin değerini kabul edecektir. Dairenin Tamamına Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızda konu hakkında dikkat etmeniz gereken detayları paylaşacağız.

İpotek Vererek Konut Kredisi Tutarını Arttırmak

Özellikle peşinat bulmakta zorlanan tüketiciler yazımızın devamını dikkatle incelemedirler. Konut alırken ekspertiz değerinin tamamına kredi çekebilmek için uygulanabilecek ilk yöntem başka bir eviniz varsa onu bankaya ipotek göstermek olacaktır. İpotek göstererek çekebileceğiniz konut kredisini arttırabileceğiniz gibi ihtiyaç kredisi çekmeyi de tercih edebilirsiniz. Fakat konut kredisi ve ihtiyaç kredisi arasında oran açısından yüksek farklar olması nedeniyle ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih etmeniz tavsiye edilmemektedir.

Peşinatsız Kredi Kullanmanın Avantajları

Peşinatsız kredi kullanmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Peşinatsız kredi kullanımında banka tarafından sağlanan finans desteği artacağı için ekspertiz ücreti, ek masraflar, dosya masrafları da artacaktır. Peşinatsız kredi kullanmanın avantajı ise peşinat biriktiremediğiniz veya bulamadığınız durumlarda da avantajlı görmeniz durumunda almak istediğiniz konutu satın alabiliyor olmanızdır.

Garanti Mortgage

Garanti Bankası %100 Mortgage kredisi verdiği için peşinatınız olmaması durumunda tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Satın alacağınız evin ipotek edilmesi ile 240 aya varan vade ile konut kredisi kullanabilirsiniz.

Finansbank Peşinatsız Kredi

Garanti Bankası haricinde evin tamamına kredi veren bankalar arasında Finansbank da yer almaktadır. Evin tamamına kredi kullanabilmek için banka tarafından yaptırılacak olan ekspertiz işleminde değerlemenin satın alacağınız tutar üzerinden tespit edilmesi gerekmektedir.  Örneğin evi 250.000 TL karşılığında alacaksanız ekspertiz değerlemesinde sonuç 200.000 TL çıkarsa evin tamamına kredi kullanabileceğiniz bir banka ile çalışsanız da 200.000 TL karşılığında kredi kullanabilirsiniz. Üstünü yine farklı seçenekleri değerlendirerek sizin tamamlamanız gerekmektedir.

Akbank Peşinatsız Mortgage

Akbank evin değerinin tamamına konut kredisi kullandıran bankalar arasında yer almaktadır. Bunun için satın alacağınız evi veya varsa farklı bir evinizi ipotek gösterebilirsiniz. Kira öder gibi ev sahibi olabilmek isteyenlerin son dönemlerde artan faiz oranlarına rağmen 20 yıl yani 240 ay vadeli konut kredisi seçeneklerini değerlendirdikleri bilinmektedir.

Tavsiye Konu

Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur? Senet borcu ödenmediğinde kişilerin ne gibi hukuki süreçle karşılaşacakları konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir