14 Kasım 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bitcoin / Düşük İşlem Ücretli Kripto Para Borsaları

Düşük İşlem Ücretli Kripto Para Borsaları

Düşük İşlem Ücretli Kripto Para Borsaları

Ama yatırım yapılarak, ama madencilik tercih edilerek büyük bir kesim kripto paralardan kazanç elde etmeyi istemektedir. Bu süreçte haliyle çeşitli para transferleri gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu transferlerde kimse yüksek işlem ücretleri ödemek istemediğinden insanlar Düşük İşlem Ücretli Kripto Para Borsaları arayışına girmektedir.  Masraflarınızı minimum düzeye indirecek kripto para borsalarını yazımızın devamında paylaşacağız. Masrafların minimum olmasını hedeflerken kesinlikle güvenlik unsurundan taviz vermeyeceğimizden emin olabilirsiniz.

Uygun Komisyonlu Kripto Para Borsaları

Gdax

Düşük işlem ücretleri sunmamasına rağmen fiat para kullanarak ucuz ve kolay bir şekilde kripto para satın alabileceğiniz borsadır. Coinbase hesabınız ile otomatik olarak eşleşmektedir. Bu eşleşme kişiye farklı kolaylıklar sunmaktadır. Maker yani piyasa yapıcısı olmanız durumunda borsa sizden herhangi bir işlem ücreti almamaktadır. Taker yani piyasa alıcısı olmanız durumunda Ethereum ve Litecoin ticareti yapmak isterseniz %0.30, Bitcoin ticareti yapmak isterseniz %0.25 işlem ücreti alınmaktadır.

Borsayı avantajlı kılan noktalardan birisi de para çekme işlemleri ve depozitolar için herhangi bir işlem ücreti almıyor olmasıdır. Banka hesabı kullanarak kripto para satın almak istediğinizde Coinbase %1.49, kredi kartı ile işlem yapmak istediğinizde %3.39 işlem ücreti kesilmektedir.Yeni kripto para işlemleri yapmak isteyenler ve düşük bütçeliler için borsa ipuçları burada yer almaktadır.

Binance

Binance özellikle cüzdanlarında coin bulunan ve Ethereum ve Bitcoin’lerini altcoinlere çevirmek isteyenlere avantajlı seçenekler sunmaktadır. Depozito ücreti istemeyen borsa satış ve alış işlemlerinde %0.1 işlem ücreti almaktadır. Para çekme işlemleri için coinler arasında komisyon aralıkları farklılıklar göstermektedir. Binance borsasının BNB adında coini bulunmaktadır. Bu para birimi ile yapacağınız işlemlerde alınan işlem ücreti ise %0.05 olarak belirlenmiştir.

HitBTC

Düşük komisyon ücretli kripto para borsaları arasında HitBTC’de yer almaktadır. Çok fazla marketi kapsamıyor olması nedeniyle diğerlerine nazaran popüler değildir. Alım ve satım işlemlerinde %0.1 işlem ücreti almaktadır. Para çekme komisyon oranları coinler arasında farklılıklar gösterirken depozitolar için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Bitfinex

Binance ve HitBTC’den biraz fazla işlem ücreti almaktadır. Maker yani piyasa yapıcılar için %0.1, piyasa alıcılar için işlem ücretleri %0.2 olarak belirlenmiştir. Depozito ücreti bulunmamaktadır. Borsaların genelinde olduğu gibi para çekme işlem ücretleri coinler arasında farklılıklar göstermektedir.

Poloniex

Piyasa yapıcılar Poloniex’te %0.15 ve piyasa alıcılar %0.25 işlem ücreti vermektedir. Depozito ücreti kesmemektedir.

Kraken

Piyasa yapıcılar Kraken’de %0.16 ve piyasa alıcılar %0.26 işlem ücreti vermektedir. Depozito ücreti kesmemektedir.

Tavsiye Konu

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir