14 Eylül 2019 , Cumartesi
Ana Sayfa / Ekonomi & Finans / Ek Gelir Elde Etmenin Yolları Nelerdir

Ek Gelir Elde Etmenin Yolları Nelerdir

Sizlerde Benim Gibi Ek Gelir Kazanmak Mı İstiyorsunuz ?

Arkadaşlar öncelikle şunu söylemek istiyorum, ek bir gelir sahibi olmak herkesin anlattığı kadar basit veya çabucak olacak şeyler değildir.Öncelikle kendinizi analiz edip bu analizler sonucunda ne denli bir özelliğiniz var ise ona göre bir yol çizmek ile başlamalısınız. Ek gelir için bazı arkadaşlarımız gibi bodoslama bir işe dalarak kazanacağınızı sanmayın. O işi yapayım bu işi yapayım derken bir bakmışsınız hiçbirinde muvaffak olamamışsınız.Sebebi de öncelikle kendinizi analiz etmeden başlamanızdır.

Benim naçizane tavsiyem şudur;

Ben bu şekilde yaptığım için sizlere de bu şekilde bir örnek vermek istedim.Beni yadırgamayın lütfen.

Çay veya kahvenizi alın elinize, imkanınız varsa bir balkonda veya manzarası olan bir yerde yada denize karşı, kendinizi nasıl mutlu hissediyorsanız oraya geçin ve oturun.Ayaklarınızı uzatın ardından başlayın düşünmeye. Kendinize bahsedecek olduğum soruları sorun.

Diyin ki;

Ben kimim ?

Ne gibi özelliklerim var ?

Ne gibi yeteneklerim var ? ,

Sevdiğim şeyler neler ?

Bu gibi soruları sorarak kendinizi analize başlaya bilirsiniz. Zaten bu soruları kendinize sormaya başladıktan sonra aklınıza farklı sorular farklı fikirler gelmeye başlayacak ve kendinizi tam anlamıyla analiz etmek için durmadan düşüneceksiniz.İşte bu noktadan sonra analizinizi bitirdikten sonra extra para kazanmak gibi bir düşünceniz olmayacak çünkü çözümü bulmuş olacaksınız.

Sıra Geldi Yaptığınız Bu Analizi Kullanarak Para Kazanmaya

Yapmış olduğunuz analiz neticesinde kendinizi hangi alanda iyi görüyorsanız oraya yönelmek olacak.Fakat bu yöneldiğiniz alanın tamamına hizmet vermeye yada malzeme satmaya çalışmayın kesinlikle.Çünkü başaramazsınız. Sebebi de çok basit arkadaşlar , düşünün 15 yıldır o sektöre hizmet veren birine mi rağbet olur yoksa size mi ? Öncelikle küçük adımlar ile yavaş yavaş ilerleyin.Mümkün mertebe gideri az kazancı yüksek fikirler ile işinizi büyütün. Birden bire çok para kazanmak maaşınızın iki katı kar etmek yada ek gelir kazanmak gibi bir hevese sakın kapılmayın.Siz siz olun sadece ama sadece başarmayı hedefleyin. Zaten başardıktan sonra para ödül olarak sizi takip edecektir.

Şöyle bir durum daha var.Gerçekten ama gerçekten inanmadığınız işe girmeyin.İnanmak başka bir şeydir aklınızda o iş ile alakalı soruların olması başka bir şeydir. Sakın karıştırmayın. Aklınızda soru olabilir takıldığınız yer olabilir bunlar  zamanla çözülür. Ama inanmak apayrı bir noktadır bunu iyi fark edin.

Arkadaşlar daha çok diyecek şey var ama umarım yardımcı olabilmişimdir.Aklıma gelenler şimdilik bunlar. İlerleyen vakitte sizlere farklı fikirler sunmaya çalışacağım.

Tavsiye Konu

EFT İptali Nasıl Yapılır?

EFT nasıl iptal olur, EFT nasıl iptal edilir şeklinde sorular insanlar tarafından internet bankacılığının kullanım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir