15 Eylül 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Genel Kültür / En İyi Vampir Filmleri

En İyi Vampir Filmleri

İnsanlar günlük hayatın monotonluğunu bir kenara bırakabilmek adına film geceleri düzenlemeyi seviyorlar. Yanınızda sevdiğiniz, arkadaşlarınız olduğunda film seçimi de doğruysa eğer çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Fantastik film arayışında olup, tercihini özellikle vampir filmlerinden yana kullananlar için büyük bir kitle tarafından beğenilen En İyi Vampir Filmleri tanıtımlarını yazımızda gerçekleştireceğiz.

Vampir Filmi Önerileri

30 Gün Gece (30 Days of Night)

Bol kan görmeyi ve vahşet izlemeyi sevenler için ideal bir filmdir. Film boyunca fazlasıyla gerilim yaşayacağınızın garantisini verebilirim. En kanlı vampir filmi demek sanırım yanlış olmayacaktır. Alaska Barrow kasabası Amerika’nın kuzeyinde yer almaktadır. Burada kış mevsimi 1 ay boyunca gece olarak yaşanmaktadır. 1 aylık süreçte gecenin çocukları kasabaya gelmekte ve büyük bir katliam yapmaktadırlar. Kana susayan vampirlerden oluşan grup zamanla kasabanın nüfusunun bir hayli azalmasına neden olurlar. Hayatta kalan insanlardan beslenen vampirlere karşı insanların hayatta kalma mücadelesi devam etmektedir.

Bir Vampir Hikayesi (Byzantium)

Vampir filmlerinde akla gelen karanlık, arzu, dehşet ve kan kelimelerinin karşılığı bu filmde az bulunuyor. Filmde macera, arkadaşlık ve dostluk unsurları fazlasıyla yer almaktadır. Dram türündeki film 2003 yılında vizyonda yer almıştır. Clara ve güzel kızı Eleanor insan kanı ile beslenerek hayatta kalmaktadır. Anne kız olsalar da kendilerini iki kız kardeş olarak tanıtan ikili güzellikleri ile insanların dikkatlerini çekmektedir. Clara yaşadığı hayatı umursamazken kızı hayatının oradan oraya savrulmasından sıkılmıştır. Bir cinayet nedeniyle İngiliz kasabasına yerleşen ikili yeni arkadaşlıklar edinir. Eleanor’un sırını içine kapanık Frank’a anlatmasından sonra hayatlarında nelerin değişeceğini ekrandan gözlerinizi ayırmadan izleyeceksiniz.

Vampir Akademisi (Vampire Academy)

Bir filmde aksiyon ve eğlenceyi bir arada arıyorsanız doğru seçim yaptınız. Arkadaşlığın güçlü bağları ve aşkın sınırsızlığının da işlendiği film 14 Şubat 2014 tarihinde vizyonda yer almıştır. 35 ülkede çok satan kitaplar listesinde yer alan romandan uyarlanan filmde Strigoi, Moroi ve Dampir karakterleri yer almaktadır.

Vampir Cehennemi (Stake Land)

19 Ağustos 2011 tarihinde vizyonda yer alan film dram ve korku türündedir. Dram ve korkunun birleşmesi soğuk anne gazabı ve baba şefkati ile anlatılmıştır. Sonu gelen bir dünyada yaşamak için verilen savaş, kötülüklerin içerisinde sevginin ve dostluğun parlaması hepsi bu filmde yer almaktadır.

Bazı yerlerinde üzüleceğiniz bazı yerlerinde heyecanlanacağınız filmde sıkılmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Medeniyetin çökmesi ile birlikte güç vampirlere geçmiştir. Martin ailesini kaybetmiş ve yaşam savaşı vermektedir. Kaostan kaçabilmek adına insanların oluşturdukları sığınaklar ve bu sığınakların yıkılması için uğraşan dindarlar var. Martin ve Martin’i “Yeni Cennet” olarak adlandırılan ülkenin kuzeyine götürecek “Beyefendi” başlarına geleceklerden habersizdirler.

Vampir Cehennemi: İstila (The Stakelander)

Korku ve gerilim türündeki film bir devam filmi olup 9 Haziran 2017 tarihinde vizyonda yer almıştır. Martin’in Yeni Cennet bölgesinde kurduğu ev yeniden canlandırılan vampir kardeşliği ve liderleri tarafından yıkılmıştır. Yaşadıkları nedeniyle aklını kaçıracak duruma gelen Martin’i kurtaracak tek kişi ise bir önceki filmde beraber yolculuk yaptığı Beyefendi’dir.

Tavsiye Konu

En İyi Türk Edebiyatı Romanları

İnsanların kitap okuma alışkanlıkları ülkemizde bir hayli zayıftır. Bu noktada zaten zorlanarak okuduğumuz kitaplar için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir