13 Kasım 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Kadın / Gelin Makyajı İçin Öneriler

Gelin Makyajı İçin Öneriler

Gelin Makyajı İçin Öneriler

Gelin makyajı için öneriler verilirken değerlendirmeyi alınması gereken kriterler arasında düğün mevsimi, gelinlik modeli, göz rengi ve şekli, ten rengi ve yüz tipi yer almaktadır. Özellikle yüz şekline göre hareket edilmesi doğru makyaj tekniği uygulanması açısından çok önemlidir. Yüz şeklinin kare olması durumunda fondöten burun bölgesinin kenarlarına, elmacık kemiklerinin hemen alt bölgesine ve çenenin köşesine uygulanmalıdır. Yüz şeklinin dikdörtgen olması durumunda ise aydınlatıcı ve iki farklı fondöten kullanarak dikkatleri yüzün orta bölgesine çekmeyi tercih etmelisin. Bu sayede yüzünüz daha kısa ve yuvarlak gözükecektir.

Gelin Makyajının Püf Noktaları

Gelin makyajını etkilemesi gereken kriterler arasında ten rengi de gelmektedir. Buğday, beyaz ve esmer ten rengine göre tercih etmen gereken makyaj renkleri birbirinden farklıdır. Beyaz tenli bir gelin adayı iseniz allık olarak kayısı, şeftali ve bal renklerini tercih edebilirsiniz. Pembe tonları allıklar ise buğday tenli gelin adayları için çok iyi bir seçim olacaktır.

Esmer tenli gelin adaylarının diğerlerine nazaran çok daha şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Makyaj olmasa dahi parıldayan bir cilt rengine sahipler. Yüzüne renk katması amacıyla kiremite çalan pembe tonları tercih edilmelidir. Daha fazla dikkat çekmek için dumanlı ve gölgeli göz makyajı tercih edilebilir. Kahverengi ve gold tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. Fondöten seçiminde esmer tenli gelin adaylarının dikkat etmeleri gereken hususlar bulunmaktadır. Yüzündeki aydınlığın yok olmaması için cildinle aynı tonda fondöten seçimi yapmamalısın. Bunu sağlamak için teninle aynı tonda fondöten kullansan dahi iki ton açık olması şartıyla aydınlatıcı olarak da fondöten tercih edebilirsiniz. Allık olarak gold tonlarını tercih etmen yüzüne ışıltı katacaktır. Göz makyajına uygun bir ruj seçimi de her ten rengi için önemlidir.

Göz rengine göre makyaj teknikleri ve tercih edilecek renkler de farklılıklar göstermektedir. Gözlerin öne çıkarılması başarılı bir makyaj uygulaması için önemlidir. Bu hususta eyeliner, far ve rimel seçenekleri önemlidir. Yaygın olarak görülen göz rengi kahverengidir. Renkli göze sahip olan gelin adaylarının göz renginin önüne geçecek tonlarda makyaj yapmaması tavsiye edilmektedir. Yani göz rengin mavi ise mavi far, göz rengin yeşil ise yeşil far kullanmaman daha iyi olacaktır.

Tavsiye Konu

Evli Kadınlarda Kilo Problemi

Evli Kadınlarda Kilo Problemi Evlilik sonrasında eşlerde kilo alımı sık yaşanan bir durumdur. Kilo alan …

Bir Yorum

  1. Bence gelin makyajı oldukça sade olmalı. Bazı kadınlar aşırı derecede makyaj yapabiliyor bu durumlarda gerçekten doğal güzelliklerini kaybediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir