Ana Sayfa / Kadın / Her Çiftin Evlenmeden Önce Yapması Gerekenler

Her Çiftin Evlenmeden Önce Yapması Gerekenler

Her Çiftin Evlenmeden Önce Yapması Gerekenler

Mutlu bir evlilik gerçekleştirmek hem kadının hem de erkeğin en büyük hayalleri arasında yer alsa da mutluluğun yakalanması her zaman mümkün olmuyor. Bu süreçte eş seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gibi eş seçiminin ardından aradaki ilişkinin güçlendirilmesi adına gerçekleştirilmesi tavsiye edilenler de bulunmaktadır. İlişkinizin boyutunu görebilmek ve varsa zayıf bağların güçlendirilmesi adına bu yazımızda her çiftin evlenmeden önce yapması gerekenler detaylarından bahsedeceğiz.

İlişkideki problemleri aşmak noktasında yardımcı olacak ve bu sayede ilişkinizi güçlendirecek paylaşımlardan yazımız devamında tavsiyelerde bulunacağız. Sizlerin bahsettiklerimiz dışında tavsiyeleriniz olması durumunda ziyaretçilerimiz ile paylaşabilmek adına yorum bölümünü kullanarak bizlere görüşlerinizi iletebilirsiniz. Bu sayede çok daha kapsamlı bir liste oluşturmayı başaracağız.

Evlenmeden Önce Yapmanız Gereken Paylaşımlar

Birlikte Yaşamaya Başlayın

Her ne kadar geleneksel toplumumuz alışkanlıklarında sıra dışı bir fikir olsa da evlendiğinizde birlikte yaşayacağınız insanla anlaşıp anlaşmayacağınız noktasında fikir edinmek açısından evlenmeden önce bir süre de olsa aynı evi paylaşmayı deneyebilirsiniz. Kişi ile evlenmeden önce aynı evi paylaşıyor olmak evlilik sonrasında yaşayacaklarınızın, anlaşıp anlaşmayacağınızın bir fragmanı niteliğinde olacaktır.

Birlikte Seyahat Edin

Seyahat etmek evlilik öncesinde oturmayan birçok taşın yerine yerleşmesi noktasında yardımcı olacaktır. Fakat tek bir hafta sonu evden uzak kalmak için gerçekleştirilen bir seyahatten bahsetmiyoruz. İlişkinin sınırlarını zorlayacak ve faydasını göreceğiniz uzun bir tatil veya ülke sınırları dışında atılacağınız bir macera evlilik öncesinde yararlı olacaktır.

Eşinizin Görüşlerine Değer Verin

İş hayatında veya sosyal ilişkilerde de faydasını göreceğiniz bir tutumdur karşınızdaki bireyin görüşlerine değer verebiliyor olmak. Fakat evlilik hayali kurduğunuz bireyde din ve politika gibi değerlerini anlamaya özen göstermelisiniz. Bu gibi konulardan özellikle ilk buluşmalarda farklı anlaşılmamak adına kaçınmanız gerekse de ortak bir gelecek kurmayı planladığınız kişiyle farklı konularda konuşabilmek ve birbirinizi anlıyor olmak çok önemlidir.

Büyük Kavgaların Seyrini Takip Edin

İlişkilerde sıfır anlaşmazlık, kavga olmaması ütopik olacaktır. Bu noktada tartışmadan kaçınmak adına duyguların bastırılmaya çalışılması yanlış olacaktır. Büyük problemlerin sorunsuz bir şekilde atlatılıyor olması kişilerin arasındaki bağı çok daha güçlendirecektir. Büyük kavgaların evlilik sonrasında saklanması, boşanma konusunun çok sık gündeme gelmesine neden olacaktır.

Maddi Konuları Konuşmaktan Çekinmeyin

Maddi konuları ilk buluşmalarda konuşuyor olmak itici gelmesinin yanında yanlış anlaşılmalara da sebep verecektir. Fakat yeni evli çiftlerin kavga sebepleri veya çiftlerin boşanma nedenleri arasında ilk sıralarda maddi konuların yer aldığı da göz ardı edilmemelidir. Eşler birbirlerinin maddi olanakları hakkında, geçmişten gelen borçları olup olmadığı konusunda fikirlerinin oluşabileceği paylaşımlar yapmalıdırlar.

Sınırlarınızı Belirtin

İlişkide sınırlar dediğimizde çok ucu açık bir konuyu ele alıyoruz. Bizim burada bahsettiğimiz kişilerin açık ilişki ve aldatma konusundaki sınırları olacaktır. Bu konudaki sınırların en baştan konuşulması yanlış iletişimin önüne geçecektir.

Tavsiye Konu

Kadınların Evlilikten Korkma Sebepleri

Kadınların Evlilikten Korkma Sebepleri Kutsal kurum olarak adlandırılan evlilik konusunda en büyük temenni mutlu bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir