Ana Sayfa / Sağlık / Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Kilo vermek istediğimiz için çeşitli diyet programlarını takip ettiğimiz, çoğu zaman aç dolaştığımız ama yine de kilo veremediğimiz olmuştur. Düzensiz ve sağlıksız beslenmek ne yazık ki beraberinde kilo alma sorununu da getiriyor ancak unutulmamalı ki alınan her fazla kilo ile birlikte bir sağlık sorununu ya da yaşam zorluğu gelebileceği için dikkatli olunmalıdır. Kilo vermek isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta aç kalmadan ve sağlığı kaybetmeden kilo vermeye çalışmaktır. Bunun içinde kulaktan dolma bilgiler yerine bir uzmana danışarak sizin için en doğru olan yönteme karar vermeniz önerilmektedir. Bugünkü yazımızda alanında uzman kişiler tarafından önerilen yöntemleri kullanarak evde kendi imkanları ile kilo vermeye çalışan kişiler için sağlıklı bir şekilde Hızlı Kilo Vermenin Yolları nelerdir bahsedeceğiz.

Hızlı Kilo Vermek İsteyenler İçin İpuçları

Yoğurt ve Salata Tüketimine Öncelik Verin

İlk olarak söylemek gerekir ki ana öğün olarak aldığınız beslenme öncesi mutlaka yoğurt ve salata tüketmelisiniz. Yoğurdun sağladığı faydaları zaten birçoğunuz biliyorsunuz. Salata da vücutta posayı arttıracağı için sonrasında daha az yemek yeme isteğine neden olacağı için tavsiye edilir. Yoğurt ve salata bizim kültürümüzde genel olarak yemeğe yardımcı olarak sofralara gelir ancak ana yemek öncesinde alınması hem yenilenlerin enerjiye dönüşmesini hızlandırır hem de daha erken doymanıza ve bu sayede daha az yemek yemenize yardımcı olur.

Yemek Öncesinde Su İçmeye Dikkat Edin

Yemeğe başlamadan 1 saat kadar önce su içilmesi yemek yenildiği aşamada midenin boşluğunu azalttığı için daha erken tokluk hissedilmesini sağlıyor. Yapılan araştırma sonuçlarına göre yemek öncesi içilen su kilo verme aşamasında da hız kazanılmasını sağlıyor. Aynı zamanda yemek sırasında da su tüketilmesi daha yenilenlerin daha kolay hazmedilmesini sağladığı için önerilmektedir.

Karbonhidrat Tüketmeye Özen Gösterin

Karbonhidratların hayatımızdan çıkarıldığını düşünmemiz nerdeyse imkansız gibi görülüyor. Vücut içinde son derece önemli olan karbonhidratlar özellikle de beyin için olmazsa olmaz. Ancak günlük yaşantımızda gereğinden fazla miktarda karbonhidrat tüketmemiz nedeniyle yağa dönüşümlerini hızlandırıyor ve sağlığımız ile oynuyoruz. Bu sebeple günlük karbonhidrat tüketim miktarını en aza indirmeye çalışarak ve sofralarda sonlara doğru yani daha tok olunan zamanlara doğru saklayarak düzen sağlamaya çalışabiliriz.

Hızlı Yememeye Özen Gösterin

Kilo alımında en etkili olan faktörlerden birisi de hızlı yemek. Yemek yerken mümkün olduğunca çok çiğneyerek yemek süresini 20 dk üzerine çıkarırsanız beyniniz tokluk hissetmeye başlayacağı için çok fazla yemeden doymuş olacaksınız. Bu detayı yaşam tarzı haline getirmeniz hızlı bir şekilde kilo vermenizde çok yardımcı olacaktır.

Tavsiye Konu

Masa başı Çalışanlar İçin Beslenme Önerileri

Masa başı Çalışanlar İçin Beslenme Önerileri Masa başı çalışanları yoğun oldukları dönemlerde öğünlerini bulundukları yerde …

Bir Yorum

  1. Bence hızlı kilo vermek ne olursa olsun cok zararlı. Çünkü mantıken kiloları 2 günde almadık ki 2 günde kilolaru verelim. En iyi ve sağlıklısı zamanla yavaş yavaş kilo vermek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir