23 Ekim 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Genel Kültür / İlluminati ve Gerçekler

İlluminati ve Gerçekler

İlluminati ve Gerçekler

İlluminati yaşadığımız zaman diliminde varlığının tam olarak ispatlanamadığı ancak inanan kişi sayısınız oldukça fazla olduğu bir örgüttür. Örgütün tarihçesine bakıldığında 1 Mayıs 1776 senesinde Adam Weishaupt ile dört arkadaşının birlikte kurduğundan bahsedilmektedir. Aydınlanma çağı olarak kabul edilen bu örgütün ismi de aslında Latin kökenli aydınlanmışlar anlamındaki kelimeden gelmektedir. Kurulan örgüt 1785 yılında yönetimde olan Baveryan hükümetinin tepkisini çekmiş ve yıkılmasına karar verilmiştir. O tarihten sonra örgütün tekrar kurulduğu ve hep gizli tutulduğu söylenmektedir. Tüm dünyaya hakim olan bir inanış ve yeni yönetim sistemi kurma hayali ile yola çıkan örgüt için tarihte yaşanmış birçok olayın arkasında olduğu ve günümüzde de hala aktif olarak çalıştığı, gizli planları ile geleceğe de etki edebilecek konumda oldukları konuşulmaktadır. Çok fazla kişinin merakla

araştırdığı İlluminati örgütü ile ilgili hazırladığımız İlluminati ve gerçekler başlıklı yazımızı ilginize sunarız.

İllluminati Hakkında Merak Edilenler

İlluminati Nerede ve İşaretleri Neler?

İlluminati örgütünün tam olarak nerde olduğu hakkında kesin bir bilgiye ulaşmak mümkün değil. Konu hakkında araştırma yapanlar örgütün yer olarak 51. Bölgeyi kullandıklarının üzerinde durdukları dikkat çekiyor. Amerika’nın uzaylılar hakkında yaptıkları deneyler için kullandıkları bu bölge için şuana kadar giren her kişinin cenazesinin çıktığının söylenmesi de örgütün gizliliğini devam ettirmek istemesini işareti deniliyor.

İlluminati örgütü için işaret olarak üçgen ve tek göz kullandıkları biliniyor. Kullandıkları bu işaretleri sürekli olarak planlı bir şekilde insanların gözlerine sokarcasına hareket eden örgüt, aslında gizliliklerini korumayı en iyi şekilde göz önünde tutarak başarıyor. Bu işaretler dışında örgüt Baphomet sembolünü de kullanıyor. Tapınak şövalyeleri tarafından kullanılan korkunç yüzlü, dağınık saç ve sakallı şeytani sembol olan Baphomet sembolü ile insanlara korku saldıkları düşünülüyor.

İlluminati Üyeleri 

Kimler?

Örgütün üye sayısına ilişkin üçgenin iç açıları kadar oldukları söyleniyor. 180 üyesi olan örgüte girebilmek için ünlü, zengin ve zeki olma şartı var. Bu özelliklere sahip olan kişiler zaten zorla örgüt içine çekiliyor. Kabul etmeyenlerin ise öldürüldüğü söyleniyor. 27 yaşında evinde ölü bulunan AmyWinehouse’un beni üçgen içine çekmeye çalışıyorlar ama ben direndim demesinin ardında ölü bulunmasının örgütü işaret ettiği düşünülüyor.

Şu sıralarda Lady Gaga, Madonna, Paris Hilton, Beyonce, Katy Perry, Maroon 5, Beyonce ve buna benzer daha birçok ünlü ismin örgüt üyesi olduğu hakkında söylenti var. Bunun nedeni ise klip ve konserlerinde sürekli örgütün işaretlerini kullanmaları ve topluma subliminal mesaj vermeye çalışmalarıdır.

Tavsiye Konu

En İyi Türk Edebiyatı Romanları

En İyi Türk Edebiyatı Romanları İnsanların kitap okuma alışkanlıkları ülkemizde bir hayli zayıftır. Bu noktada …

Bir Yorum

  1. İllüminati aslında hristiyanlık karşıtı daha doğrusu kilisenin baskılarına karşı kurulmuş. Fakat bu konu hakkında çok fazla dedikodu var. Böyle bir örgüt kesinlikle var bana göre. Ama hala faaliyet yürütüryormu amaçları ne bunları bilmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir