15 Eylül 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Teknoloji / İnsansız Kargo Araçları ve Hizmeti

İnsansız Kargo Araçları ve Hizmeti

Teknolojinin ilerlemesi ve her geçen gün yeni teknolojik icatların ortaya çıkması insan hayatını kolaylaştırırken bir diğer yandan da insan emeğine olan ihtiyacın azalmasına neden oluyor. Son çıkan insansız çalışabilen kargo araçları da tam olarak anlatılmak istenene bir örnek olarak gösterilebilir. Daha önceleri herkesin bildiği gibi kargolar kurye çalışanları aracılığıyla dağıtıma çıkarılırken ABD de başlatılan bir proje ile bazı yiyecek firmaları paketlerini insansız kargo araçları ile teslimata gönderiyor. Eğer bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak, İnsansız Kargo Araçları ve Hizmeti nedir öğrenmek isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İnsansız Kargo Araçları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İnsansız Kargo Aracı Nedir?

İnsansız Kargo Aracı ön tarafında basit bir cam bulunan ve paketlerin içine yerleştirildiği bir kabine sahip olan bir araçtır. Aracın tepe kısmına önüne çıkan engelleri görebilmesi için sensörler yerleştirilmiş ve birçok kamera ile donatılmıştır. Taşıma işini yapan bir insan olmasa da sistemi kontrol eden ve herhangi bir sorun durumunda müdahale etmesi gereken bir insana ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz. Ne kadar teknoloji ile donatılmış olsa da İnsansız Kargo Araçları kaza yapabilmekte ya da internet kesintisi ve benzeri sorunlar ile karşılaştığında sonuca ulaşamamaktadır. Bu sebeplerle araçlar uzaktan kontrol edilerek sistemin daha düzenli işletilmesi sağlanmaktadır.

İnsansız Kargo Araçları Nasıl Bir Hizmet Sağlıyorlar?

Oldukça teknolojik bir donanıma sahip olan İnsansız Kargo Araçları teslim aldıkları ürünleri sistemlerine yüklenen adres ve kişilere teslim edebilecek şekilde programlanmış araçlardır. Başlatılan projede belirlenen kontrol yönteminde ise teslimatını düzgün bir şekilde teslim alan müşterilerin kendilerine ulaşan İnsansız Kargo Aracı panelindeki sisteme belirlenen kodu girmeleri ile ürünleri teslim aldıklarını teyit etmeleri sağlanır. Bu sayede de ürünlerin teslimatı dijital ortam üzerinde de teyit edilmiş olacaktır. Başlatılan proje üzerinde çalışmalarına devam eden şirketin insansız çalışabilen uzun yol taşıma aracı içinde çalışmalar yürüttüğü bilinmektedir. Yapılan denemelerde Jacksonville isimli insansız çalışabilen uzun yol taşıma aracının Los Angeles ile California arasında yaklaşık 4000 km yolu kendi başına gidebilme ve teslimatı uygun şekilde yerine getirebilme başarısını gösterdiği bilinmektedir.

Tavsiye Konu

Evde Elektrik Üretmek

Enerji tüketimi günümüz yaşam standartlarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Farklı alanlardaki en temel ihtiyaçlar arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir