Ana Sayfa / İnternet & Yazılım / Instagram Hesabınızı Güvende Tutmak İçin Öneriler

Instagram Hesabınızı Güvende Tutmak İçin Öneriler

Instagram Hesabınızı Güvende Tutmak İçin Öneriler

Son yıllarda popülerliğini arttırmaya devam eden Instagram, sosyal medya uygulamaları arasında zirve yarışını lider konumda sürdürmektedir. Platforma yapılan yatırımların devam ediyor olması ve sistemin buna bağlı olarak geliştirilmesi uzun süre tahtının sallanmayacağının sinyallerini vermektedir. Mikro blog olarak tanımlanan bu platformlarda kullanıcılar kişisel hesaplarını dahi geliştirmek adına fazlasıyla emek veriyorlar. Bu süreçte tanıtım amaçlı reklamlar vermek gibi maddi yatırımlar yapıldığı gibi özenle hazırlanan yazılar ile manevi yatırımlar da yapılmaktadır. Hal böyle olunca insanların hesapları maddi anlamda ve manevi anlamda da çok daha değerli bir hal alıyor. Bizler sonradan üzülmemeniz için bu yazımızda Instagram Hesabınızı Güvende Tutmak İçin Öneriler paylaşacağız. Bunlara dikkat ettiğinizde hesap güvenliğiniz büyük ölçüde sağlanacaktır.

Instagram Hesabımı Nasıl Güvende Tutarım?

Instagram hesabını çalan veya çalmak noktasında aksiyon alan kişi sizin bilgilerinizi almak için bunu yapmaktadır. Hesabın ele geçirilmesinin ardından e-posta ve telefon numarası gibi bilgileri değiştirecek, bu alanlara kendi bilgilerini yazacaktır.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

Instagram hesap güvenliği sağlanması için ilk yapmanız gereken hesabınıza telefon numaranızı kaydetmeniz olacaktır. Bu sayede iki faktörlü kimlik doğrulaması aktif edilecektir. Bunu aktif etmeniz sayesinde hesaba farklı bir cihazdan erişim sağlamaya çalışıldığı an hesabınıza kayıt ettiğiniz cep telefonu numarasına bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Karşı taraf farklı bir cihazdan girerken kullanıcı adı ve şifre kombinasyonlarını biliyor olsa da bilgilendirme mesajının cep telefonunuza ulaşmasını engelleyemez. Bu mesaj geldiyse ve giriş konusunda bilginiz yoksa ivedilikle hesabınızın ele geçirilmesini engellemek adına gerekli aksiyonları almanız gerekmektedir.

Parola Seçimi

Instagram üyelik olsun farklı platformlara üyelik işlemleri olsun insanlar parola seçimi noktasında pek özenli davranmıyorlar. Parola seçimine dikkat eden birisi olsanız dahi belirli zaman aralıklarında değiştirmeniz uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca parola seçiminde tahmin edilmemesi adına harf, rakam ve çeşitli simge kombinasyonlarını değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

Instagram üzerinden gönderilmiş gibi yapılan e-postalar konusunda dikkatli olmanız hesap güvenliğiniz açısından önemlidir. Mail içerikleri sizleri genelde korkuya sevk edecek konuları barındırmakta ve Instagram ile alakası olmayan bir sistem üzerinden kullanıcı adınız ve şifreniz ile hesap girişi yapmanız istenmektedir. Mail içerikleri genellikle profesyonel bir şekilde hazırlanmasa da insanların panik anlarında verilen link üzerinden giriş yaptıkları bilinmektedir. Çoğu zaman anlık bir dalgınlık bu numaraya düşerek hesabınızı kaptırmanız için yeterli olmaktadır. Bu nedenle özellikle mail adresinize gelen ve sonrasında internet üzerinde sık karşılaşabileceğiniz bilinmeyen bağlantılar kesinlikle Instagram Giriş seçenekleri için tercih edilmemelidir.

Bazı platformlar üzerinde Instagram Hesap Güvenliği konularında cep telefonu numaranızı hesabınızla ilişkilendirmeniz noktasında olumsuz görüşler belirtilmektedir. Fakat hesabınızı çalmak isteyen kişi mail adresinize giriş yapabiliyor olsa dahi bilgilendirmelerin cep telefonunuza yapılıyor olması çoğu zaman çalınmakta olan bir hesabın kurtulması açısından avantaj sağlamaktadır.Ayrıca çocuklarınız için güvenli bir İnternet arayışında iseniz linkten detayları öğrene bilirsiniz.

Tavsiye Konu

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri Veri depolama ve taşıma noktasındaki ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. …

Bir Yorum

  1. İnstagram hesabını güvende tutmak aslında çok kolay. İnstagram adresinizin bağlı olduğu mail adresinize çift doğrulama yapmanız yeterli oluyor. Çünkü ilk maili kaybetmedikçe instagram adresi geri alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir