15 Ekim 2019 , Salı
Ana Sayfa / İnternet & Yazılım / iOS Güncelleme Uyarılarını Kapatmak

iOS Güncelleme Uyarılarını Kapatmak

iOS Güncelleme Uyarılarını Kapatmak

Her ne kadar birçok güncelleme Apple marka cep telefonları için ciddi faydalı olsa da güncellemelerin sık yayınlanıyor olmaları bazı kullanıcıları rahatsız etmektedirler. iOS güncelleme uyarıları özellikle kullandığı cihazın sürümünü yenilemeyen kullanıcıların karşısına sıkça hata olarak çıkmaktadır. iPad / iPhone cihaz kullanıyorsanız ve Apple’ın iOS güncelleme uyarılarından sıkıldıysanız yazımızın devamını dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede cihazınızın sürekli uyarı veriyor olmasından kurtulacaksınız.

Apple iOS Güncellemeleri

Sürüm güncellemeleri kullanıcılardan gelen geri bildirimler nedeniyle Apple tarafından sık gerçekleştirilmektedir. Firma tarafından 10. yıla özel olarak hazırlanan ve satışa sunulan iPhone X modelinde dahi iOS11 sorunsuz bir şekilde çalışmamaktadır. Bunun haricinde firmanın geçmiş modellerine baktığımızda iPhone 8, iPhone 7 ve iPhone 6s kullananlar cihazların genel performanslarından ve özellikle pil performanslarından memnun değiller. Apple iOS işletim sistemi kullanan cihazlara sahip olan kullanıcıların memnun edilebilmesi açısından elinden geleni yapsa da yeni güncelleme gelene kadar bu sorunun tam anlamıyla çözülemeyeceğini düşünüyoruz.

Firmanın iOS 11 ve iOS 12 arasında bu kadar güncelleme yapıyor olmasının nedeni kullanıcı deneyimlerine fazlasıyla önem vermesidir. Bunun yanında ara güncellemelerin genellikle yeni özelliklerle gelmemesi nedeniyle kullanıcıların büyük bir kısmı güncellemeleri es geçmektedir. Kullanıcılar iOS güncelleme uyarılarını kapatabilir veya erteleyebilirler. Fakat Apple tarafından güncellemelerin tamamen engellenmesine izin verilmediği bilinmelidir. Fakat güncellemeleri engellemelerin bir yolu var. Her ne kadar ileri seviyede Apple cihazı kullanıcılarının büyük bir kısmı bunu biliyor olsa da yeni iOS kullanıcıları için faydalı olacağını düşündüğümüzden sizlerle paylaşacağız.

iOS Güncellemelerini Engelleme

  • iPad/iPhone cihazınızdan Safari tarayıcısını açarak öncelikle tvOS 11 beta konfigürasyon profilini indirmelisiniz. İlgili profilin indirme linkine arama motorunda tvOS11.mobileconfig araması yaparak da ulaşabilirsiniz.
  • tvOS 11 beta konfigürasyon profilini belirttiğimiz şekillerde indirmeniz sonrasında direkt olarak cihazınızda profil yükleme ekranı çıkacaktır. Bu ekranda Yükle’ye dokunarak işlemi devam ettirmelisiniz.
  • Profilin iOS tabanlı cihazınıza başarılı bir şekilde yüklenebilmesi için cihazı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Bu nedenle Yükle seçeneğinden sonra karşınıza çıkacak ekranda Yeniden Başlat seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.
  • Cihazın yeniden başlamasının ardından Ayarlar bölümüne gidin. Ayarlar bölümünde; Genel – Yazılım ve Güncelleme menüsüne sırasıyla gidin. Burada Yazılımınız Güncel mesajı almanız işlemin başarı ile sonuçlandığı anlamına gelmektedir. Cihazınızın eski sürüm olmasına rağmen bu mesaj almanız gerekmektedir. Zaten yeni sürüm cihazlarda Yazılımınız Güncel mesajını direkt olarak profili indirmeseniz de mümkündür.

Gerçekleştirdiğiniz işlem sonrasında iOS sürümlerinin bildirimleri artık cihazınızda gerçekleştirilmeyecektir. Bunun haricinde arka planda da herhangi bir indirme işlemi olmayacaktır.Apple firmasından randevu alarak tüm sorunlarınıza destek sağlaya bilirsiniz.Buradan apple destek ve randevu sistemine ulaşın.

Profili başarılı bir şekilde indirip indirmediğiniz detaylarını görebilmek adına son olarak cihazınızdan Ayarlar – Genel – Profil bölümlerine bakın. Profil bölümünde tvOS 11 Beta Software Profile yazısını görüyorsanız farklı bir işlem yapmanıza gerek yok. Fakat profil kısmı boş ise veya farklı bir isim yazıyorsa bahsettiğimiz adımları tekrarlamanız gerekecektir.

Apple iOS güncellemelerini almak konusunda kararınız değiştiyse; Ayarlar – Genel – Profiller kısmına gelerek tvOS 11 Beta Software Profile – Profili Sil seçeneklerini tercih ederek yaptığınız yükleme işlemini geri alabilirsiniz. İşlemin tamamlanması için cihazın yeniden başlatılması gerekmektedir.

Tavsiye Konu

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri Veri depolama ve taşıma noktasındaki ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir