17 Ekim 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Moda / İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?

İş hayatında görüşmeye gidenler pek farkında olmasalar da kişinin konuşma stilinden el sıkış şekline ve kıyafet seçimine kadar birçok konu karar verme sürecinde etkilidir. Bırakın yeni bir işe girmeyi iş görüşmesine çağrılmanın dahi oldukça önemli olduğu günümüzde İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir konusunu işleyerek sizlere rehber olmak istiyoruz.

Kişinin iş görüşmesinde şüphesiz ilk hedefi fiziksel görüntüsü ile karşısındakini etkilemek olacaktır. İş görüşmelerinde bu nedenle kıyafetler, saç stili ve hatta kıyafetlerin yanındaki aksesuarlar dahi önemli detaylar arasında yer almaktadır. Kişi iş görüşmesine gitmeden daha önce ne giymesi gerektiğine karar vermelidir. Giyim tarzı mesleğinizle de yönlenecektir. Örneğin kişinin mesleğinin moda tasarımını ön plana çıkarması gerektiği bir meslek olmaması durumunda iddialı kıyafetler tercih etmekten mümkün olduğunca uzak durmalıdır. İş görüşmesine giderken uygun kıyafet seçimi görüşmeye gideceğin şirket hakkında yapacağın ufak araştırmalar ile de şekillenecektir. İş görüşmesine giderken kişi kendisini yansıtmayan ve kendisini içinde rahat hissetmediği kıyafetlerden de mümkün oldukça uzak durmalıdır.

İş Görüşmesine Giderken Renklerin Önemi

İnsanların duygularına ve düşüncelerine renklerin etki ediyor olduğu yapılan araştırmalarla ortaya çıkmıştır. Bunun bilincinde olarak iş görüşmesine giderken tercih edeceğiniz kıyafetin rengine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin hem güven vermesi, hem de gözleri yormaması nedeniyle lacivert kıyafet tercih edilmesi uygun olacaktır. Şıklığı garantileyen renkler olarak bilinen ve her ortama uygun olabilecek kırmızı ve siyah gibi renkler de özgüveni gösteriyor olması nedeniyle tercih edilecek renkler arasında yer almaktadır. İş görüşmesinde görüşeceğin kişilerin üzerinde pozitif ve olumlu düşünceler aşılayacak olması nedeniyle beyaz ve gri gibi huzur veren renkler de tercih edilebilir. Fakat trend olması için sık tercih edilen donuk kahverengi tonlarından, neon renklerden ve baştan aşağı tek renk giyinmekten uzak durmanız yararınıza olacaktır.

İş Görüşmesine Giderken Gömlek Giymek

İş görüşmesine giderken gömlek giymeyi tercih etmek hem kadınlar hem de erkekler için güzel bir seçim olacaktır. Gömlek tercihi yaparken seçiminizi sadelikten yana kullanmalısınız. Pul kaplamaları ve yazı baskıları olan modeller ile yırtık tasarlanan gömlekler günümüz trendleri arasında yer alsa da iş görüşmesine giderken giyilecek kıyafetler arasında yer almamaktadır.

İş Görüşmesine Giderken Klasik Bluz Giymek

Şıklığını ve renkli kişiliğini iş görüşmesine giderken tercih edeceğin klasik bluzlardaki farklı renklerle ortaya koyabilirsin. Oluşturacağım kombine hareket sağlayabilmek adına küçük detaylı bluzlar tercih edilebilir. İş görüşmesine giderken bluz tercih ettiğinde yazın babet ve midi bir etekle, kışın ise topuklu botlar ve kumaş bir pantolonla kombini tamamlayabilirsiniz.

İş Görüşmesine Giderken Pantolon Giymek

Kişi kumaş pantolonlarla hem klasik şıklığı yakalayabilir, hem de içinde rahat edebilir. Risk almadan şık olabilmek adına ekoseli, desenli veya tek renk pantolon tercih edebilirsiniz. Kumaş pantolon tercih etmenin bir avantajı da trikolardan kazaklara, gömleklerden bluzlara çok rahat kombin yapılıyor olmasıdır.

Tavsiye Konu

Üniversiteli Kızlar İçin Giyim Önerileri

Üniversiteli Kızlar İçin Giyim Önerileri Üniversiteli olmak hem kız hem de erkek öğrenciler için önlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir