Kadın

Kadının Bakımlı Olma Derdi

Kadının Bakımlı Olma Derdi

Kadın kelimesi duyulduğu anda bile aklınıza ilk gelenlerden birisi bakımlı görünmesi olur. Kadın ve bakım kavramları o kadar iç içe geçmiştir ki tüm dünya genelinde de hakim olmuş bir yargıya dönüşmüştür. Kadın bakımlı olmak zorundaymış ve hep buna dikkat etmesi gerekiyormuş gibi hissedilir. Bu algının oluşmasında etkili olan yine hiç şüphesiz söylenebilir ki kadınlardır. Kadınlar kendilerini çok severler ve hak ettikleri bu değeri kendi kendilerine verebilecek akla da sahiptirler. Geçmişten günümüze kadar geçen tüm süreçlerde kadının bakımlı olma derdi üzerine konuşulabileceği kesindir.

Nasıl daha güzel olabilirim diyerek kendi kendini yiyen kadınların neden bakımlı olmak istediklerini ve bakımlı görünmek için neler yapmaları gerektiğini hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda size bu konu hakkında merak edilenleri aktarmaya çalışacağız.

Kadınlar Neden Bakımlı Olmak İster?

  • Kadınların bakımlı görünme derdinin altında yatan ilk neden kendi kendisine duyduğu saygıdır. Kendi değerinin farkında olan kadınlar zaten abartıya kaçmaksızın ihtiyaç duydukları bakımı sağlama yolunu seçerler.
  • Kadınlar için bakımlı olma isteğinin altında yatan bir diğer neden ise eşleri ya da partnerlerine hoş görünmek ve etkileyici olmaktır. Özellikle evlilik hayatında oldukça önemli olan bu detay aslına bakarsanız sadece kadın tarafından değil her iki partner tarafından da dikkat edilmesi gereken bir konudur.
  • Kadınlar karşı cinse karşı bakımlı olmak istiyor olabilirler ama en çok kendi hemcinsleri arasında öne çıkabilmek için bakımlı olmayı seçtikleri de açıkça ortadadır.
  • Kadın için güzellik kavramı da çok önemli olduğu ve toplumda da kadın ve güzellik ayrılmaz bütün gibi görüldüğü için aslında kadın içgüdüsel olarak bakımlı olmak istemektedir.

Bakımlı Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı?

Kadınlar için bakımlı olmak ve bakımlı görüneceğim diye abartıya kaçmak arasında ince bir çizgi vardır. Bu çizgiye dikkat ederek sade, doğal ve hoş bir şekilde bakımlı olmayı başarmak gerekecektir. Bunun içinde kadınların uyması gereken birkaç basit kuralı aşağıda belirtiyoruz.

  • İlk önce düzgün taranmış, derli toplu saçlar olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Saçlar her gün fönlenecek şekillenecek diye bir kural yok ancak karşıdan bakıldığında temiz ve dağınık olmayacak şekilde görünmesi önemli.
  • Diğer kural ise kaşların bakımlı görünmesine dikkat edilmesidir. Özellikle alınan kaşlar mutlaka kontrol edilmeli ve yeni çıkmaya çalışan kaşlar ile uzun süre dolaşılmamalıdır.
  • Cilt bakımı da önemli bir detaydır. Soğuk havalarda kurumuş ve çatlamış bir cilt ile dışarı çıkılması birde bu cilde makyaj yapılması korkunç olur. Cilt için en önemli bakım neminin korunması ve temizliğinin sağlanması olduğu unutulmamalıdır.
  • Bunlara ilave olarak bakımlı görünmek isteyen kadınların hafifte olsa mutlaka makyaj yapmaları, hoş bir koku kullanmaları, el, ayak ve tırnak bakımını ihmal etmemeleri altın kurallardandır.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı