Ana Sayfa / Güzellik & Bakım / Kaş Kaldırma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaş Kaldırma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaş Kaldırma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tek başına planlanması mümkün olduğu gibi göz kapağı estetik ameliyatları ile beraber de gerçekleştirilmesi mümkün olan kaş kaldırma ameliyatı kombin edilmesi halinde kaşlara, göz çevresine ve alın bölgesine çok daha uzun süre gençli sağlamaktadır. Yaşlanmaya bağlı olarak yüz bölgesindeki dokuların esnekliklerinde azalma görülür. Esnekliğin azalması sarkmalara neden olur. Özellikle kaş ve alın bölgesindeki aşağı sarkmalar göz kapaklarında sarkmaya neden olur. Yaşlanmaya bağlı olarak alın bölgesinde ortaya çıkan çizgiler kişinin mutsuz, yorgun, uykulu ve hatta sinirli görünmesine neden olmaktadır. Kaş kaldırma veya alın germe ameliyatları hem göz bölgesine hem de alın bölgesine daha enerjik ve dinç bir görünüm sağlayacaktır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma ameliyatları farklı tekniklerin uygulanmasına müsait uygulamalardır. Endoskop adı verilen ince ve küçük kameralar kullanılarak gerçekleştirilen işlemler günümüzde en popüler ve buna bağlı olarak sık uygulanan yöntemdir. Alın bölgesine hiç kesi yapılmadığı gibi bu sayede iz de bırakmamaktadır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı uygulamalarında saçlı deri bölgesinin iç kısımlarında farklı noktalardan küçük delikler açılmaktadır. Bu sayede neredeyse hiç kanama olmadan ve hatta alında hiç iz kalmadan ameliyat gerçekleştirilmektedir. Eski yöntemlerde oluşan yara izinin bu yöntemde oluşmuyor olması ve eski yöntemlere nazaran çok daha az şişlik oluşması yöntemin avantajları arasındadır. Tüm bu avantajları sayesinde iyileşme süresi de çok daha kısa sürmektedir.

Kaş kaldırma ameliyatı ayrıca saç çizgilerinden, alında yer alan kırışıklıklardan ve kaş üstünden açılabilecek gizli kesilerle de yapılabilmektedir. Bu bölgelerden gerçekleştirilen kesi işlemleri ile yapılan kaş kaldırma ameliyatları genellikle daha ileri yaşlarda olması nedeniyle ciddi boyutta kaş sarkması problemi yaşayan hastalarda gerçekleştirilmektedir. Bu bölgelerde yapılan kesi yerlerinde ise neredeyse hiç iz kalmamaktadır.

Kaş Kaldırma Sonrası İyileşme Süreci

Alın germe / kaş kaldırma operasyonları sonrasında alın bölgenize ve kaşlarınızın etrafında bant – pansuman uygulaması yapılmaktadır. Bu süreçte alın bölgesine soğuk kompres uygulanması ödemlerin daha hızlı inmesi noktasında yardımcı olacaktır. Ameliyat sonrasında hastanın alın bölgesinde hafif bir şişlik görülmesi normal olsa da morluk oluşması sık karşılaşılan bir durum değildir. Hekiminize danışarak herhangi bir sorun olmaması durumunda ameliyat sonrası 3. günden itibaren saçlarınızı yıkamanız mümkündür.

Ameliyattan 7 gün sonrasında saçların içindeki dikişlerin alınması mümkündür. Genellikle 7 gün sonunda alın bölgesindeki şişler yok olmakta ve hasta şişliklerin yok olması ile birlikte kendisini iyileşmiş hissetmektedir. Alında hissizlik, kaşların ve alnın bir süre hareket ettirilmesinde zorlanması gibi durumlar ameliyat sonrasında yaşanabilir. Bunlar kaş kaldırma ameliyatı iyileşme sürecinde beklenen durumlardır.

Kaş tasarımı ve kaş kaldırma ameliyatı noktasında kararsız kalan insanların varlığı nedeniyle ikisi arasındaki farktan bahsetmemiz gerekiyor. Son yıllarda kaş tasarımı uygulaması ile kişilerde çok iyi sonuçlar elde eden merkezlerin bulunduğu bilinmektedir. Fakat iki uygulamanın limitleri ve keskin sınırları bulunmaktadır. Kaş tasarımı kaşlardaki eksik noktaların tamamlanması ve kaşlara şekil verilmesi için tercih edilebilmektedir. Kaşların normalden aşağıda olması veya zamana bağlı olarak sarkması durumunda kaş tasarımı ile bunların değiştirilmesi mümkün değildir. Bu nedenle tek opsiyon kaş kaldırma ameliyatı olacaktır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Riski Var Mı?

Ameliyatla kaş kaldırma noktasında istenmeyen sonuçlar kaşların olması gerektiğinden daha az veya daha fazla kaldırılması olarak görülebilmektedir. Bu durumlar kişilerde doğal olmayan bir görüntü alınmasına neden olacaktır. Estetik ameliyatların tümünde olduğu gibi ameliyatla kaş kaldırma operasyonlarında da tecrübe son derece önemlidir. Hekimlerin daha önce bu konudaki gerçekleştirmiş olduğu operasyonların sonuçları sizlere büyük ölçüde hekimin tecrübesi konusunda fikir verecektir.

Tavsiye Konu

Yağ Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Yağ Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır? Yağ dolgusu nedir, yağ dokusu farklı özellikleri bilim insanları tarafından …

2 Yorumlar

  1. Kaş kaldırma ameliyatı yaptırmak mı daha mantıklı sizce yoksa kaşları tamamen aldırıp daha üst bir noktadan çizdirmek mi? Sanırım yeni yeni makyajcıları yapmaya başlamış bu yöntemi. Ameliyattan korkuyorum biraz da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir