14 Eylül 2019 , Cumartesi
Ana Sayfa / Ekonomi & Finans / Kefilsiz, Gelir Belgesiz Taşıt Kredisi Kullanmak

Kefilsiz, Gelir Belgesiz Taşıt Kredisi Kullanmak

Kefil göstermeden ve gelir belgesi sunmadan sıfır veya ikinci el tercih edebileceğiniz bir taşıtı satın alabilirsiniz. Fakat bu işlemi genellikle banka şubelerinden halletmeniz pek mümkün olmamaktadır. Genel anlamda belirtilen aşamalara takılmadan taşıt için finansman desteği alabilmek için kesinlikle aracı aldığınız galeriden başvuru yapmanız tavsiye edilmektedir.

Başvuru yaparken sunulan oranların galerinin, aracı satın alacağınız işletmenin finans kurumları ile yaptığı anlaşmalar nedeniyle piyasada ortalamanın altında olmasına kesinlikle özen göstermelisiniz. Bunun haricinde insanlar araç satın alırken yaşadıkları heyecandan dolayı pek dikkat etmiyor olsalar da dosya masraflarına, istiyorlarsa hayat sigortası masraflarına kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kredi kefilsiz belgesiz diye tercih ederken çok yüksek vade farkları ödüyor olmanın elbette anlamı olmayacaktır. Zaten finansman desteği kullandığınız kurum tarafından alınan araca satılamaz şerhi koyulacaktır. Bunun haricinde araca satılamaz koyarak kendilerini güvenceye alan kurumların aracın trafiğe çıkması noktasında yapılması gereken zorunlu trafik sigortasını da kendilerinden alınması şartı koyabilmektedir.

Bazı firmalar zorunlu trafik sigortasına ekstra olarak kasko da yapılması şartı koymaktadır. Her birinde mutlaka kapsamlarını ve muadilleri ile fiyat kıyaslamalarını yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu noktada taşıt almak isteyen kadar konut almak insan sayısında da bir hayli yükseliş vardır. İnsanlar son dönemlerde artan yüksek faiz oranlarına rağmen kefilsiz gelir belgesiz konut kredisi arayışına girmektedirler. Fakat bu noktada ihtiyaçları olan finans desteklerinin düşük tutarlarda olması durumunda olumlu sonuç alabileceklerdir. Çok yüksek tutarlar için bu mümkün değildir.

Ev Hanımlarına Kefilsiz, Gelir Belgesiz Kredi Fırsatı

Geçmiş yıllarda bankalar kredi kullanımları için çalışıyor olma şartı aramalarının yanında kefil dahi istiyorlardı. Fakat KOSGEB tarafından başlatılan ve ülke ekonomisinin canlandırılmasını hedefleyen fırsatlar nedeniyle girişimciler desteklenmeye başlandı. Haliyle girişimcilerin kredi kefilsiz belgesiz kullanmaları sağlanması gerekiyordu. Bu ilgili kurum tarafından çeşitli şartların yerine getirilmesi sayesinde fırsat olarak sunulmuştur. Bu fırsat sayesinde de ev hanımlarına kefilsiz gelir belgesiz kredi imkanı doğmuştur. Hal böyle olunca özellikle evlerinde ekstra gelir kazanmak isteyen, bunun için finans desteğine ihtiyaç duyan hanımların önü de açılmıştır.

Kefilsiz Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

İnsanların ihtiyaç kavramlarının geçmişe nazaran değişmesi, evde kadın erkek çalışılıyor olmasına rağmen maddi zorlukların yaşanmasına neden olmaktadır. Hal böyle olunca finans desteği alma konuları sık gündeme gelmektedir. Geçmişe nazaran kefil bulmanın bir hayli zorlaşması da insanları kefilsiz belgesiz kredi veren bankalar 2018 güncel listesini araştırmaya itmiştir. Elbette insanlara bu konuda yardımcı olan finans aracı kurumları bulunmaktadır.

Gelirsiz kefilsiz kredi verme durumu genellikle belirli bir vade uzunluğunda, belirli tutarlar arasında gerçekleştirilmektedir. Bankaların kendi politikalarına göre vade seçenekleri ve belgesiz kefilsiz ihtiyaç kredisi tutarları değişiklikler göstermektedir. Bunlar arasında;

Kredi Kullanılacak Banka Kredi Tutarı Faiz Oranı Belge Vade
CEPTETEB  30.000 TL  % 2,23   İstemiyor  36
OdeaBank  35.000 TL  % 2,19   İstemiyor  36
ING Bank Mini  5.000 TL  % 2,19   İstemiyor  36
ING Bank  50.000 TL  % 2,19   İstemiyor  36
TEB Pratik  12.500 TL  % 2,40   İstemiyor  36
Enpara  30.000 TL  % 2,59   İstemiyor  36
N Kolay Kredi  30.000 TL  % 3,55   İstemiyor  36
Akbank  35.000 TL  % 2,89   İstemiyor  36

 

Tavsiye Konu

Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Senet borcu ödenmediğinde kişilerin ne gibi hukuki süreçle karşılaşacakları konusunda merak edilenleri bu yazımızda paylaşacağız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir