14 Eylül 2019 , Cumartesi
Ana Sayfa / Güzellik & Bakım / Kirpiklerinizi Uzatmanın Yolları

Kirpiklerinizi Uzatmanın Yolları

Daha uzun ve gür kirpiklere sahip olabilmek için kirpik uzatmanın yolları arayışında ise tam doğru sayfaya geldiniz. Yüzün en önemli aksesuarlarından biri olan kirpikler gözleri çevrelediklerinde kişinin bakışlarının daha güzel olmasına imkan tanımaktadır. Kirpik uzatmak için evde yapabilecekleriniz konusu sizleri bu anlamda bir adım öne geçirecektir. Daha uzun ve gür kirpiklere sahip olmak kirpik uzatma yöntemleri ile artık çok daha kolay. Farklı kozmetik ürünleri denemenize rağmen ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmadıysanız kirpik uzatmak için evde yapabileceklerinizi denemenizi tavsiye ediyoruz.

Evde Kirpik Uzatmak

Hint Yağı

Hint yağı kirpik köklerinizi besliyor olması sayesinde kirpiklerin güçlenmesine de olanak sağlamaktadır. Bu nedenle hint yağı kullanarak güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz. Hint yağı ve hindistan cevizi yağını karıştırmanız enfeksiyonların engellenmesi konusunda da yardımcı olacaktır. Elde ettiğiniz karışıma E vitamini ilave ederseniz kirpiklerin uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Malzemeler: 

  • Yarım çay kaşığı E vitamini yağı
  • 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 yemek kaşığı hint yağı

Hazırlanışı:

1 çorba kaşığı hint yağı ve 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağını karıştırın. Karışıma E vitamini yağını ekleyin. Birleştirdiğiniz üç yağın iyice karıştırılmasını sağlayın.

Kullanımı: 

Karışımı boş bir maskara şişesinin içerisine koyun. Karışımı tatbik etmeden önce yüzünüzü yıkayarak kirpiklerinizdeki tüm makyajın çıkmasını sağlayın. Adeta rimel sürer gibi maskara fırçası kullanarak karışımı kirpiklerinize uygulayın. Uygulama 1 ay içerisinde beklediğiniz sonucu alabilmenizi sağlayacaktır. Karışımı kaşlarınızda da kullanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı kullanarak hem saçlarınızı hem de kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Saç büyümesini uyarmakta, kirpiklerin beslenmesini sağlamaktadır. Kirpiklerinizdeki ve göz kapaklarınızdaki mantar enfeksiyonlarının uzaklaştırılmasında da yardımcıdır.

Malzemeler:

1 – 2 damla lavanta esansiyel yağı 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı:

Küçük bir kaba 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını koyarak 1 – 2 damla lavanta esansiyel yağı ekleyerek iyice karışmasını sağlayın.

Kullanımı:

Öncelikle yüzünüzü yıkayarak tüm makyajınızı çıkarın. Maskara fırçası kullanarak hazırladığınız karışımı kirpiklerinize uygulayın. Uygulamayı 4 – 5 hafta düzenli kullandığınızda daha uzun kirpiklere sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

Zeytinyağı:

Antioksidanlar ve özellikle E, K vitaminleri açısından naturel sızma zeytinyağı zengindir. Bu özelliği zeytinyağını güzel kirpikler ve saçlar için güçlü bir tonik haline getirmektedir. Zeytinyağını kirpiklerinize sürmeniz daha parlak, daha uzun kirpiklere sahip olmanızı sağlar.

Hazırlanışı:

Tüm makyajı yüzünüzden çıkardığınızdan emin olana kadar yüzünüzü yıkayın. Temiz bir maskara fırçasını sızma zeytinyağına batırarak sürün. Her gece yatmadan önce bir ay boyunca bu uygulamayı kirpikleriniz için yaptığınızda kesinlikle olumlu sonuçlar elde edeceksiniz.

Bebek Yağı:

Sert kimyasallar içermiyor olması avantajı nedeniyle kirpiklerin uzamasına ve nemlendirilmesine yardımcı olan bebek yağı da tercihleriniz arasında yer alabilir.

Hazırlanışı:

Tüm makyajı yüzünüzden çıkardıktan sonra pamuk yardımıyla bebek yağını kirpiklerin tabanında başlayrak kirpiklerinize bolca uygulayın. Kalın kirpiklere kavuşmak için 4 – 5 hafta boyunca her gece düzenli olarak uygulamayı tekrarlamanız gerekmektedir.

Tavsiye Konu

Kaş Kaldırma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tek başına planlanması mümkün olduğu gibi göz kapağı estetik ameliyatları ile beraber de gerçekleştirilmesi mümkün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir