Ana Sayfa / Sağlık / Koşu Bandı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Koşu Bandı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Koşu Bandı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dengesiz beslenme, sağlık sorunları ve çeşitli nedenlerden dolayı uzun süreli ilaç kullanımları gibi nedenler kişide kilo problemine neden olur. Kilo vermek isteyen insanlar genellikle günümüzde spor salonlarına yazılmayı tercih etseler de iş yoğunluğu buna genellikle müsaade etmez. Bu da insanların evlerinde, kendi imkânları yeterince koşu bantlarını tercih ederek kilo vermeye çalışmalarının önünü açmaktadır. Bizler bu yazımızda bunu yapmak isteyen insanların sayısının gün geçtikçe çoğalması nedeniyle bilinçli olabilmeleri adına Koşu Bandı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler hususlarından bahsedeceğiz.

Koşu Bandı Alırken Bilinmesi Gerekenler

  • Koşuma bantlarının farklı taşıma kapasiteleri bulunmaktadır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli detay satın almak istediğiniz ürünün sizleri taşıyıp taşıyamayacak olduğu noktasıdır.
  • Doktorlar koşu bandı satın alırken esnek zemine sahip olanların tercih edilmesinin doğru olduğu konusunda önerilerde bulunmaktadır. Bunun nedeni normal zemine sahip olan koşu bandı tercih edildiğinde zaman içerisinde ayaklarda kramp ve ağrılar görülmesidir.
  • 100 kilonun altında olan kişiler için 42 cm ve üzeri, bant genişliğine sahip olması gereken koşu bantlarında 100 kilonun üzerinde insanlar için 45 cm ve üzerinde bant genişliği olması gerekmektedir.
  • Koşu bantları otomatik eğimli, manuel eğimli ve eğimsiz koşu bantları olmak üzere 3 kategoriye ayrılmaktadır. Bunların seçimlerinde eğim oranları mutlaka dikkate alınmalıdır.
  • Başlangıçta büyük bir hevesle satın alınan koşu bantlarının en büyük sıkıntısı evde kapladıkları alandır. Bunun için sonradan sıkıntı yaşamamak adına satın alma aşamasında cihazın katlanma özelliğinin olup olmadığının kontrol edilmesi önemlidir.
  • Koşu bantlarının çıkardıkları sesler de önemsenmelidir. Koşu Bantı Fiyatları elbette alım noktasında önemli bir kriter olsa da apartman dairesinde oturanların daha az ses çıkaran koşu bantlarını tercih etmeleri önemlidir.
  • Koşu bantlarından çeşitli nedenlere bağlı olarak düşen insan sayısı da bir hayli fazladır. Bu nedenle düşmemeniz için güvenliğinizin sağlandığı ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.
  • Ürünlerin kullanım esnasında yaşatabilecekleri problemler nedeniyle satış sonrasında destek hizmetleri de hesap edilerek marka ve ürün seçimi yapılmalıdır.
  • Ucuz olması nedeniyle, sağlığınızı etkileyecek özelliklerden yoksun koşu bandı satın almak kesinlikle akıllıca değildir.
  • Koşu bantlarının farklı hız ve programlarda satın almadan hemen önce kontrol edilmesi faydalı olacaktır.

Tavsiye Konu

Masa başı Çalışanlar İçin Beslenme Önerileri

Masa başı Çalışanlar İçin Beslenme Önerileri Masa başı çalışanları yoğun oldukları dönemlerde öğünlerini bulundukları yerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir