14 Kasım 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bitcoin / Kripto Para Tabanlı Bankamatik Kartı Coinbase

Kripto Para Tabanlı Bankamatik Kartı Coinbase

Kripto Para Tabanlı Bankamatik Kartı Coinbase

Kripto para yatırımcıları geçtiğimiz yılı genel anlamda kısa vadede yüksek gelir elde etme hedeflerinden çok uzak sonuçlarla bitirdiler. Bu durum bir kitlenin kripto para inancını bitirmiş gibi gözükse de hala geleceğinin parlak olduğunu düşünen büyük bir kitlenin varlığından da bahsedebiliriz. 2019 yılının ikinci çeyreği itibariyle yükseliş trendini biraz olsun yakalaması da insanları kripto para yatırımı konusunda gülümseten detaylar arasında yer almaktadır. Bu süreçte kripto para piyasasında insanları umutlandıran farklı gelişmeler de yaşanmıştır. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen Kripto Para Tabanlı Bankamatik Kartı Coinbase bu gelişmelerden sadece bir tanesidir.

Coinbase Card bu hafta Visa tabanlı banka kartı olarak Coinbase tarafından tanıtılmıştır. Bu kart sayesinde kripto para ile yapılan ödemeler çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilecektir. Kartın genel amacı kripto paraların fiziksel dünyada daha kolay harcanabilmesi üzerine kurulmuştur.

Coinbase Kart Özellikleri

Coinbase Card’ın milyonlarca konumda geçerli olabilecek şekilde tasarlanması bahsedilen kolaylıkların sağlanması açısından önemlidir. Temassız ödeme veya PIN girerek ödeme seçenekleri de kart özelliklerinde sunulmuştur. Coinbase Card aracılığıyla ATM’den para çekmeniz de mümkündür. Coinbase Card resmi sitesi üzerinde kartın dünya genelinde kabul gören güvenlik standartlarına uyuyor olduğu yönünde bilgi verilmektedir. Kartın güvenliğinin sağlanması amacıyla anlık kart dondurma, iki aşamalı doğrulama gibi uygulamalar tercih edilmektedir.

Coinbase Card’ın uygulaması aracılığıyla kripto cüzdanınızı ekleyebiliyorsunuz. Bu sayede Coinbase Card’ın uygulaması üzerinden ödeme yaparken tercih edeceğiniz kripto para birimleri arasında tercih de yapabiliyorsunuz. Yalnızca 1 – 2 dakika içerisinde etherium ve bitcoin gibi para birimleri arasında geçişler yapabilirsiniz.

Coinbase Card’ın uygulaması üzerinden ayrıca para aktarma işlemlerinizin makbuzlarını ve harcama geçmişinizi görüntüleyebiliyorsunuz. Uygulamanın anlık bildirimler yapıyor olması nedeniyle harcama kontrolü için maksimum verimlilik sağlamaktadır. Uygulamayı mağazalar üzerinden hem Android hem de iOS cihazlarınız için temin edebilirsiniz. Uygulamanın geçmişinin henüz yeni olması nedeniyle ülkemizde kullanıma açılmadığını söylememiz gerekiyor. Yakın zamanda uygulamanın ülkemizdeki kripto para kullanıcıları için de kullanıma açılacağı düşünülmektedir. Bunun haricinde uygulama üzerinde kripto paralarınız şimdilik sadece pound, euro ve dolar para birimlerine çevrilerek işlem yapılabilmektedir.

Monero Altcoin incelemesi burada .

Tavsiye Konu

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir