Ana Sayfa / Bitcoin / Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor

Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor

Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor

Dijital paraların geleceği konusunda uzmanların farklı görüşlerine artık alışkınız. Fakat yapılan yorumların olumlu yönde olmasının pek çok kripto para yatırımcısını heyecanlandırdığını da söylemeden geçemeyiz. Geçtiğimiz günlerde yapılan Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor odaklı yorumun Uluslararası Para Fonu (IMF) İdari Direktörü Christine Lagarde tarafından gerçekleştirilmesi ise beklenti çıtasının biraz da yükselmesine neden olmuştur.

Kripto Paraların Bankacılığa Etkisi

Uluslararası Para Fonu (IMF) İdari Direktörü Christine Lagarde tarafından ele alınan konu direkt olarak kripto paralar olarak küçük bir alanda değerlendirilmemiştir. Konuda hem kripto paralardan hem de farklı değerlerden bahsedilmektedir. Yapılan açıklamalar genel anlamda istikrarın sağlanması için mutlaka bu tarz teknolojilerin takip edilmesi gerekliliğini vurgulamaktadır.

Kripto para yatırımcıları ve kripto para yatırımı yapmanın adeta bir balon olduğunu düşünenler arasında bu kez yapılan açıklamalar ile birlikte yatırım yapanların öne geçtiğini söyleyebiliriz. IMF idari direktörü tarafından yapılan açıklamalarda bankacılık sisteminin de geçmişten günümüze pek çok değişiklik geçirdiğini ve bu değişikliklerin dahi kripto paraların takip edilmesi gerekliliğini ortaya çıkardığını vurgulamaktadır. Ticari bankaların iş modellerinin değişiyor olduğu sanal ortamda yapılan ufak bir araştırma sonucunda dahi net bir şekilde görülebilir.Kripto para bankamatik kartları hakkında detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Fakat belirttiğimiz gibi konu sadece kripto paralar değildir. IMF idari direktörü bankacılık sistemini sarsan olguların dağıtık kayıt teknolojisini kullanan her şey olarak tanımlamaktadır. Bu konuda sarsıntıdan minimum düzeyde etkilenmek, değişecek sürece ayak uydurabilmek adına düzenlemeler ile birlikte ilerlenmesi gerekliliği vurgulanmaktadır. Haricinde istikrarlı bir kayıp yaşanacak olması sistemin derinden sarsılıyor olması bankalar tarafından da istenmeyecektir. Kripto para yatırımcıları da bu yönde görüş belirtmektedir. Fakat kripto paraların gelişimi, kullanım oranının artışı her ne kadar istenmese de bir noktada mecburen kabul edileceği yönünde düşünceye sahiptirler.

Tavsiye Konu

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir