14 Kasım 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bitcoin / Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar da aynı şekilde gelecekte çok daha fazla alanda kullanılacağını düşünenler ve bundan daha ilerisinin olmayacağını düşünen insanlar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Fakat gün geçtikçe daha fazla alanda kullanılıyor olması çoğu zaman daha da ileri gidebileceği yönünde görüşlerin daha baskın olmasına neden olmaktadır. Bu yazımızda Kripto Parayla Bahşiş verilmesi hakkında oluşturulan uygulamadan bahsedeceğiz.

Patreon gibi sosyal platformlar özellikle içerik üreticilerinin gelir elde etmesindeki yaşadıkları ciddi sorunların ortadan kaldırmak konusunda hareket etmektedirler. Bu noktada içerik üreticilerinin ana gelirleri sponsorluklar ve reklam gelirleri olmaya devam etmektedir. Tippin.me projesi olarak tanımlayacağımız ve yazımız devamında detaylarını ele alacağımız oluşum Square ve Twitter’in kurucusu Jack Dorsey’in paylaştığı twit ile akıllara gelmiştir. Jack Dorsey’in kripto paralara olan güveni büyük bir kitle tarafından bilinmektedir.

Tippin.me Nasıl Çalışıyor?

Lightning Network teknolojisi Bitcoin üzerine kurulmuş olması nedeniyle neredeyse sıfır maliyetle bağış yapılmasına olanak sağlamaktadır. Tippin.me eklentisi şimdilik sadece Firefox ve Chrome için geliştirilmiştir. Bu eklenti sayesinde bir Tweet için, bir Instagram paylaşımı için, blog yazarlarına dahi neredeyse sıfır maliyet ile bağış yapabilirsiniz. Bağış butonu bloglara eklenebilir özelliktedir. Eklenti ile Twitter’a bir ikon gelmektedir. Eklenti sayesinde bağış yapmaya başlayabilir veya bağış toplamaya başlayabilirsiniz.Kripto paraların bankacılık sektörüne etkilerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Tippin.me henüz beta sürümdedir. Bu nedenle geniş kitlelerle de kullanılmaya başlanmamıştır. Fakat web tarayıcınız aracılığı ile yönetebileceğiniz basit bir ara yüzü olan cüzdanla hızlıca bağış yapabilir ve hızlıca bağış toplayabilirsiniz. Bağış işlemlerinin çok hızlı gerçekleşiyor olduğunun da ekstra bilgi olarak belirtilmesi gerekiyor. Ayrıca bahsettiğimiz üzere neredeyse sıfır komisyon alıyor olmaları da en büyük tercih edilebilirlikleri arasında yer almaktadır. Bu sayede komisyon oranları bir hayli yüksek aracı kurumlar ortadan kaldırılabilecektir.

Yazımızın hemen başında belirttiğimiz üzere özellikle içerik üreticileri bahsedilen finans aracı kurumları nedeniyle kazanmaları gereken paranın büyük bir kısmından fedakarlık yapmak zorunda kalıyorlar. Tippin.me gibi uygulamalar sayesinde içerik sağlayıcıları gelir kaynaklarını kurumlardan kişilere doğru genişletme fırsatı yakalamıştır.

Tavsiye Konu

Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor

Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor Dijital paraların geleceği konusunda uzmanların farklı görüşlerine artık alışkınız. Fakat …

Bir Yorum

  1. Geçtiğimiz günlerde bir internet sitesine rastlamıştım. Bu sitede aynı bu mantıpa benzer bir mantık ile kripto para dilenciliği yapıyordu. Ekranda çizim bir dilenci vardı ve altında bitcoin cüzdan kodu vardı. Güzel fikirler bunlar. Kripto paranın günlük hayata daha fazla entegra olması adına.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir