14 Kasım 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bitcoin / Kriz Dönemlerinin En Güvenilir Araçlarından Biri Bitcoin

Kriz Dönemlerinin En Güvenilir Araçlarından Biri Bitcoin

Bitcoin kuru 2017 son çeyreğinde gördüğü değerleri son aylarda yatırımcılarına aratacak seviyelere gelmiş olmasına rağmen hala Kriz Dönemlerinin En Güvenilir Araçlarından Biri Bitcoin olduğunu iddia eden uzmanlar bulunmaktadır. Bu düşünceyi nasıl savunduklarını iddialar ile birlikte yazımızın devamında paylaşacağız.

Bitcoin Değer Araştırmaları

Yatırımcıların ve uzmanların bir kısmı da kriz dönemlerinde yatırım tercihleri için bitcoin ve altın arasında gidip gelmektedirler. Güvenilir liman arayışında olanlar elbette yatırım aracı olarak altın tercihinde bulunuyorlar. Fakat özellikle 2017 son çeyreğinde daha fazla yükseleceğini düşünerek bitcoin alımı yapanları saymazsak günümüzdeki bitcoin kurunun bir hayli düşük olmasını alım fırsatı olarak gören ve buna göre alım yapmaya devam eden bir kitlenin varlığından da bahsetmeliyiz.

İnsanların emeklerini maddi bir karşılığa çevirerek gelecek kuşaklarına aktarma istekleri çok eski zamanlardan beri vardır. Çağın dijital olması ile birlikte para birimlerinde görülen köklü gelişmeler de insanların alışkanlıklarında köklü değişiklikler oluşturmuştur. Tüm bu gelişmelere ve yazımızın hemen başında bahsettiğimiz bitcoin alım fırsatı görüşlerine rağmen yapılan açıklamaların ortaya koyduğu net bir veri bitcoin konusunda internet ortamında yapılan aramaların dahi azaldığını ortaya koymaktadır. Yapılan araştırmalarda 100 kişiden 25’i Bitcoin’i yatırım aracı olarak değerlendirirken 75’i altını tercih edeceklerini söylemektedir. Elbette anketin gerçeklik payı olsa da bitcoin alacağı yönünde görüş bildirenlerin bir kısmının da gerçek yatırım yapma zamanı geldiğinde farklı tercihlere yöneleceklerini düşünüyoruz.Bitcoin doların yerini alacak söylentileri hakkında bilgiler için tıklayın.

Her ne kadar geçtiğimiz 6 ay öncesi ile günümüz altın gram fiyatları kıyaslandığında altın fiyatlarında da düşüş gözlense de insanların yatırım tercihleri noktasında aldıkları kararların kısa süre içerisinde değişmeyeceği de bir gerçektir. Güvenilir liman olarak görülen altın yatırımı için yüksek kurdan alım yapanlar dahi zamanı geldiğinde altın fiyatlarının eski değerleri tekrardan göreceğine inanmaktadır. Fakat bitcoin konusunda internet ortamında yaptığımız araştırmalar dahil insanların karamsarlıklarının artıyor olduğunu söyleyebiliriz. Büyük bir kitle bitcoin kuru düşüşünü normal karşılamakla birlikte aslında olması gereken değerlere yaklaştığı düşüncesine dahi sahiptirler.

İnsanların bir kısmının kur değerinin düşüyor olması nedeniyle Bitcoin’i alım fırsatı olarak değerlendirmeleri sizlere yatırım tavsiyesi niteliğinde kesinlikle gelmemelidir. Özellikle kısa süreli yatırımlar için bitcoin araştırması yapıyorsanız farklı kaynakları araştırmaya, konu hakkında geçmiş tahminlerinin isabet oranlarının yüksek olduğunu gördüğünüz kişilerin yorumlarına da bakarak hareket edin. Bunu yaparken bitcoin değerlerinde yaşanan kur dalgalanmalarının her zaman ciddi oranlarda olabileceği ihtimalini de kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Yani kısa sürelerde ciddi kazanç elde edebileceğiniz gibi ciddi oranlarda kayıplar da yaşayabilirsiniz.

Tavsiye Konu

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir