15 Eylül 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Teknoloji / LG G7 ThinQ Özellikleri

LG G7 ThinQ Özellikleri

LG uzun bir aradan sonra yeni cep telefonu modeli G7 ThinQ’i amiral gemisi olarak tanıtmıştır. Yazımızın devamında detaylarını ele alacak olsak da kimi noktalarda standart LG çizgisinin korunduğunu kimi noktalarda da bizleri ve modeli büyük bir sabırla bekleyen meraklı kitleyi şaşırttıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. LG G7 ThinQ Çıkış Tarihi olarak lansman tanıtımında Mayıs aynın ortaları belirtilse de ülkemizde bu tarihlerde satışa başlanmayacağını tahmin ediyoruz. İlk olarak ABD ve Çin üzerinde satışa başlayacak ürün birkaç ay sonrasında Türkiye’de satışa sunulacaktır. LG G7 ThinQ Görseli ve kullanıcı notlarından bahsetmenden önce LG G7 ThinQ Fiyatı hakkında bilgi vermemiz gerekirse henüz resmi bir açıklama yapılmasa da cihazların ülkemizdeki maruz kaldıkları vergi yükü de düşünüldüğünde ortalama bir fiyata satışa sunulacağını tahmin ettiğimizden bahsedebiliriz.

Yapay zeka butonu olarak adlandırılan Al Butonu yerleştirilecek olan cihaz bu özelliği ile muadil ürünlerden birkaç adım öne geçmektedir. AL Butonu kullanıldığında direkt olarak LG tarafından üretilen Q Voice ve Q Lens aktif olmaktadır. Apple kullanıcılarından sık duyduğumuz SİRİ uygulaması gibi tasarlanan uygulama aracılığıyla cihaz ile sesli iletişim kurulabilir. Google Asistan özelliği de bu tuş aracılığıyla oldukça kolay bir şekilde ulaşılabilir olacaktır. microSD kart ile arttırılabilen 128 GB hafızası sayesinde birçok uygulamanın oldukça stabil bir şekilde çalıştırılmasına olanak sağlamaktadır. 128 GB modelin haricinde 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı seçeneği ile de satışa sunulacak ürün bahsettiğimiz üzere 2 farklı seçenek ile insanların beğenisine sunulacaktır. LG firmasının fiyat politikası düşünüldüğünde iki farklı ürün arasında hatırı sayılır bir rakam olacağı tahmin edilmekte ve insanların bütçelerine en uygun ürünü fiyat – performans cihazı olarak seçmeleri tavsiye edilmektedir.

Tasarım anlamında ele aldığımızda cihazda hem metalin hem de camın sentezlendiği ve piyasaya hakim olanların kolaylıkla ayırt edebilecekleri hamburger dizilimli bir kasaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Cam panellerin arka yüzeyde tercih edilmesi estetik bir görüntü sağlarken hem işletim sistemi bakımından hem tasarım anlamında müşterilerinden gelen LG V30 ve LG G6 modelleri eleştirilerini dikkate aldıkları gözlenmektedir. IP68 sertifikasına sahip olan cihaz bu özelliği ile 1.5 metreye kadar suya ve toza 30 dakika boyunca maruz kaldığında herhangi bir olumsuz durum yaşatmamaktadır. Arka kamera kadar insanların selfi merakları nedeniyle ön kameraya da önem verdiklerini biliyoruz. Bu noktada ön kamerada 8 MP çözünürlüğe sahip bir sensör kullanılması oldukça keyifli video ve fotoğraf deneyimi yaşatacaktır.

Tavsiye Konu

Evde Elektrik Üretmek

Enerji tüketimi günümüz yaşam standartlarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Farklı alanlardaki en temel ihtiyaçlar arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir