14 Kasım 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bitcoin / Monero Altcoin İncelemesi

Monero Altcoin İncelemesi

Monero Altcoin İncelemesi

Bitcoin değerinin bir hayli yükselmesi nedeniyle özellikle küçük yatırımcılar kazanç elde edebilmek için altcoin fırsatlarını değerlendirmeye başladılar. Bu süreçte yatırımcıların büyük kısmı bazı altcoinlerde yoğunlaşmıştır. Bunlardan birisi de şüphesiz Monero adıyla bilinmektedir. Bizler bu yazımızda Monero Altcoin İncelemesi yaparak sizlere farklı bakış açıları sunmaya çalışacağız. Ayrıca uzun vadeli yatırım yapmak isteyenler için Monero madenciliğinin bitiş tarihi hakkında da bilgiler vereceğiz.

Monero kurucuları tarafından tanımlandığında karakteristik özellik olarak gizlilik ve mahremiyet kavramları ön planda yer almaktadır. Bu kavramlar genel anlamda kripto para felsefesinde yer alsa da Monero ve birkaç farklı altcoin haricinde buna pek dikkat edildiğini söyleyemiyoruz. Gizlilik noktasında Monero (XMR) tarafından ciddi uygulamalar gerçekleştirildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Monero gibi mahrem odaklı çalışan kripto para projeleri denetleyici ve düzenleyici kurumlar tarafından pek sevilmezler. Bazı ülkeler kripto paralar konusunda olumlu tavır sergilerken bile ticaret hacmi ve hesap kimliklerinin gizlendiği, kritik verilerin saklanıyor olduğu kripto para projelerine mesafeli davranıyorlar. Bu noktada Monero kripto para işlemlerinin kimine göre avantajı olan takip edilemiyor olmak şüphesiz başta kara para ticareti ve farklı suçlar olmak üzere finansmanlarının gizlenmesine imkan tanınması riski doğurmaktadır.

Monero projelerindeki gizlilik projenin arkasındaki isimlerin belli olmaması ile dahi ön plana çıkmaktadır. Projenin arkasında yer alan 7 isimden 5 tanesi bilinmemektedir. Bitcoin hakkında kısa vadeli ve uzun vadeli ön görü raporları hazırlayan araştırma firmaları Monero hakkında da çeşitli araştırmalar hazırlamaktadır. Bu da Monero’nun da piyasada ciddi talep alıyor olduğunu net bir şekilde ortaya koymaktadır. Hatta her ne kadar yatırım tavsiyesi olarak görülmesi yanlış olsa da Monero’nun 5 yıl içerisinde yaklaşık 17 kat değerleneceği yönünde açıklamalar yapılması küçük yatırımcıların iştahını kabartmaktadır.Televizyondan nasıl bitcoin üretileceği hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için sayfamızı ziyaret edin.

Monero Madenciliği Sonu

Geçtiğimiz aylarda Monero yazılım ekibi tarafından kurşun geçirmez protokolü için hazırlıklara başladıkları yönünde açıklamalar yapılmıştır. Protokol adından da anlaşılacağı üzere dokunulmazlık ve güvenlik unsurları çerçevesinde ilerlerken işlem için gerekli verilerin azaltılmasını da ön görmektedir.

Monero yatırım yapmak isteyenlerin merak ettikleri konulardan birisi de Monero Madenciliği uygulamalarının ne zaman son bulacağıdır. Kripto paraların geliştirilirken belirli bir adetten sonra üretiminin duracağı ve kazım yapılamayacağı bilinmektedir. Tüm Moneroların % 90 kadarının kazılmış olması da Monero Madenciliği noktasında sona gelindiğinin göstergesidir.

18.4 milyon toplam token arzın 20 Aralık 2018 tarihi itibariyle 16 milyonunun kazılmış olduğu bilinmektedir. Monero Madenciliği için son tarih 31 Mayıs 2022 olarak hesaplanmaktadır. Elbette Monero için token arzının sabit olmayışının süreçte etkileri olacaktır. Fakat token adeti arttırılmadığı durumlar için dahi Monero madencilerinin farklı tekniklerle finanse edileceği yapılan açıklamalar arasında yer almaktadır.

Uzmanlara göre Monero Bitcoin’den çok daha fazla gizlilik güçlerine sahip olması nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Bunun haricinde bazı uzmanlara göre yatırım tavsiyesi olarak alınmaması gerekse de önümüzdeki 10 yıl içerisinde en çok değer kazanacak kripto paralar arasında yer almaktadır.

Tavsiye Konu

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar …

Bir Yorum

  1. monero coin gizlilik olarak çok daha güvenli olsa da bu coin çesidinin üretimi biraz fazla illegal oluyor. Özellikle birçok internet sitesi kodlarının arasına gizlediği yazılımlar ile ziyaretçilerinin bilgisayarında izin istemeden kazıma yapıyor. Bu nedenle bu coine karşı hep bir mesafeli kaldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir