Ana Sayfa / İnternet & Yazılım / Opera VPN Nasıl Çalıştırılır?

Opera VPN Nasıl Çalıştırılır?

Opera VPN Nasıl Çalıştırılır?

Kullanım oranı son yıllarda bir hayli artması nedeniyle popüler internet tarayıcıları arasında yer alan Opera VPN geçtiğimiz günlerde hizmetlerine ücretsiz VPN servisini de entegre etmiştir. Ne olduğunu yazımızın devamında detaylı bir şekilde ele alacağımız VPN servisi ihtiyacı olan kullanıcılar bu hizmet sayesinde herhangi bir ek ücret ödemeden ve farklı bir program kurmalarına gerek kalmadan Opera tarayıcısı üzerinden ihtiyaçlarını giderebilecekler. Sınırsız özgürlüğün tarafınıza sağlanması için Opera VPN İndir seçeneklerini arama motoru aracılığı ile değerlendirmeniz yeterli gelecektir.

Uygulama hem bilgisayarlar için hem iOS hem de Android tabanlı cihazlar için geliştirilmiştir. Opera tarayıcınızda Opera VPN özelliğini kullanabilmeniz için öncelikle Opera Geliştiriciler Sürümü’nü kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Opera VPN PC

Ücretsiz VPN hizmetlerinden yararlanmak için öncelikle Opera Web tarayıcı indirilmesi gerekmektedir. Opera tarayıcı üzerinde firma tarafından gerçekleştirilen son güncellemeler ile birlikte adres çubuğunun hemen solunda VPN butonuna yer verilmiştir. İnternette özgürce dolaşabilmek adına bu butona basmanız yeterli gelecektir. Uygulamanın kullanışlı olmasını sağlayan etmenler arasında bir de bilgisayarınıza VPN için farklı bir uygulama kurmanıza gerek kalmamasıdır. Tarayıcının bilgisayarınıza indirilmesi ve kurulmasının ardından Opera Ayarlar kısmına giderek VPN özelliğini aktif edebilirsiniz. VPN özelliğinin aktif edilmesinin ardından herhangi bir internet sitesine girdiğinizde gezinme çubuğunun hemen sol tarafında bulunan VPN sekmesinde ülke seçimi yapabilirsiniz. Ülke seçiminin ardından VPN servisi aktif olacaktır.

Opera VPN iOS – Opera VPN Android

iOS ve Android uyumlu cihazlar için de uygulama Opera web tarayıcıdan bağımsız bir şekilde indirilebilmektedir. Bu sayede ücretsiz bir şekilde VPN servisi kullanılabilir olacaktır. Uygulamanın ara yüzünün de basit bir şekilde oluşturulması kullanım konusunda kolaylık sağlamaktadır. Uygulamanın sağladığı özellik sayesinde farklı bölgelerin seçimi yapılabilir ve seçeceğiniz ğlke üzerinden VPN hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

Opera VPN Çalışmama Sorunu

Opera VPN çalışmıyor kaynaklı sorunlarınızın çözümü için öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmenizi öneriyoruz. Uygulamaya bağlanamıyor olmanız veya uzun zaman alması internet bağlantınızın güçlü ve stabil olmaması durumlarında yaşanabilmektedir.

VPN açık olarak gözükse de bazen kişi web üzerinde dolaşmaya başladığında süreç bir hayli yavaş ilerlemesi nedeniyle adeta işkenceye dönüşebilir. Ülke seçimi bu noktada önemlidir. Uzak bir ülkeden hizmet alıyorsanız internetin yavaşlama ihtimali artmaktadır. Bunu aşabilmek için farklı ülkelerden bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

Fakat söylentilere göre Opera VPN uygulaması yakın zamanda bu kadar avantajlı olmasına rağmen sonlandırılacak. Firma tarafından resmi olarak bir aksiyon alınmasa da Opera VPN kullanıcılarının mağdur edilmemesi adında firmanın müşterilerine ücretsiz bir şekilde SurfEasy Ultra hesabı hediye edeeği bize gelen bilgiler arasında yer almaktadır. Bu da Opera VPN Kapandı mı soruları gelmeye başladığında vereceğimiz bir cevap olarak yazımızda yer etsin. Konuyla ilgili farklı bir sorunuz olursa bizlere yorum bölümü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Tavsiye Konu

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri Veri depolama ve taşıma noktasındaki ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. …

Bir Yorum

  1. Teşekkür ederim bayadır arıyordum opera vpn’i sağolun elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir