15 Eylül 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Moda / Paris Fashion Week ve Feminenliğe Vurgu

Paris Fashion Week ve Feminenliğe Vurgu

Modanın kalbi olan Fransa’nın başkenti Paris şehrinde belirli aralıklarla düzenlenen giyim fuarı Paris Fashion Week her dönem tüm gözleri üstüne çekmeyi başarmaktadır. İlkbahar/Yaz sezonu için ayrı Sonbahar/Kış sezonu için ayrı olarak düzenlenen Paris Fashion Week düzenlendiği 2018 yılında feminizm rüzgarları estirerek moda severlere bir görsel şölen yaşatmıştır. Moda konusunda otorite haline gelmiş önemli isimlerin de gönlünü çelen koleksiyonlar kırmızının tonlarından tutun deri şıklığına, asimetrik kesimlerden göze çarpan aksesuarlara kadar her detay büyük bir titizlikle hazırlanmıştır. Paris fashion week ve feminenliğe vurgu nasıl gözler önüne serilmiş, öne çıkan detaylar neler olmuş gelin hep birlikte inceleyelim.

Paris Fashion Week Feminizm Rüzgârları

Paris Fashion Week her zaman olduğu gibi ünlü mankenlerin boy gösterdiği ve en sevilen markaların kıyafetlerinin büyük bir hayranlıkla sergilendiği bir döneme daha imza atmıştır. Tanıtımda ön plana çıkan detaylar marka takipçileri tarafından tam not alayı başarmıştır.

2019 Bisiklet Şortlar

Podyumda Naomi Campbell öncülüğünde sergilenen Off White koleksiyonda en dikkat çeken bisiklet şortlar olmuştur. Moda sektörüne yeni bir bakış açsı kazandıran bisiklet şortlar bir de Chloe’nin uzun modelli tasarımları ile birleştiğinde ortaya çok daha değişik ve alışılmışın dışında bir koleksiyon çıkmıştır.

2019 Volanlı Tasarımlar

Feminizmi daha çok ortaya çıkaran volanlı modeller bu döneme de damgasını vurmuştur. Özelikle Loewe’nin koleksiyonunda daha çok bel bölgesinde kullandığı volanlar defilenin en göze çarpan detaylarındandır. Dior da eteklerinde yer verdiği volanlar ile göz doldurmuştur. Volan mucizesi fazla kiloların da saklanmasını sağladığı için bol bol karşımıza çıkacağı söylenebilir. Bunun dışında bol kıyafetlerde kullanılan kemer aksesuarları ile bel kıvrımlarının daha çok ortaya çıkarıldığı görülmektedir.

2019 Kat Kat Modeller

Özellikle Of White ve Isabel Marant’ın koleksiyonlarında göz dolduran tasarımlar aha fazla kattan oluşmaktadır. Tül kumaşlar kullanılarak hazırlanan kıyafetlerden, romantik katların oluşturduğu kıyafetlere kadar çeşitli birçok model defilede beğeni ile izlenmiştir.

Kırmızının Çekiciliği

Kadın ve kırmızı ne zaman yan yana gelse cazibe oradadır. Bu sezonda da vazgeçilmezler arasında yerini alan kırmızı tonları hem kıyafetlerde hem de ayakkabı ve aksesuarlarda karşımıza çıkmaktadır. Aştan aşağı kırmızının büyüsünü kullanmak isteyenlerin istedikleri her parçayı kolaylıkla bulabilecekleri bu sezonda feminizm rüzgarı estiren bir detayda kırmızı olmuştur.

Tavsiye Konu

Üniversiteli Kızlar İçin Giyim Önerileri

Üniversiteli olmak hem kız hem de erkek öğrenciler için önlerine açılan yepyeni bir dünyadır. Özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir