Ana Sayfa / İnternet & Yazılım / Php İni Ayarları Nerden Yapılır

Php İni Ayarları Nerden Yapılır

Php İni Ayarları Nerden Yapılır ?

Eğer server değil de PHP dilinin çalışmasına etki edecek bir işlem yapmak isterseniz, bu sefer de php ini ayarları dosyalarında değişiklik gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu dosya C:/Windows/php.ini konumunda bulunur. Ya da Başlat menüsünden AppServ/Configuration Server menüsü altında bulunan PHP Edit the php.ini Configuration File seçeneği ile de bu dosyaya erişebilirsiniz.

Bu dosya üzerinde değişiklik yaparak PHP’nin çalışmasına kolayca etki edebilirsiniz. Örneğin; PHP’nin ön tanımlı değişken saklama sürelerini, izinlerini ve diğer ayarlarını değiştirebilirsiniz. Fakat bu dosya üzerinde çok fazla değişiklik yapmayın. Çünkü gerçek sunucular uygulamanın çalışması için tüm izinleri vermez. En düşük izinler ile çalışmak çoğu zaman iyidir.

Bu dosyada size önereceğim değişiklik kütüphanelerin dahil edilmesi yönünde olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için php.ini dosyasında extension direktifini arayın. Saty başında extension direktifi bulunan .dil uzantılı kütüphanelerin başında eğer noktalı virgül (;) var ise, bu kütüphanenin kullanımı yasaklanmıştır ve eğer bu kütüphane ile bir işlem yapmaya çalışırsanız PHP bunu anlamaz. Eğer bir kütüphane size gerekiyorsa; kütüphanenin başındaki noktalı virgülü kaldırın ve dosyayı kaydedin. Değişikliğin geçerli olması için Apache Server’ın yeniden başlatılması gerekmektedir.

Tavsiye Konu

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri Veri depolama ve taşıma noktasındaki ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir