15 Eylül 2019 , Pazar
Ana Sayfa / İnternet & Yazılım / Php MyAdmin Yükseltme

Php MyAdmin Yükseltme

Eğer PHP5.4 sürümü ile çalışacaksanız phpMyAdmin eklentisini de güncellemeniz gerekmektedir. Zira eski sürümde kullanılan birçok işlev PHP5.4 sürümünde kaldırıldığından dolayı; bu modülü kullanamayacak veya birçok hata uyarısı ile karşılaşarak kullanım sırasında ğörüntü kirliliği ile karşı karşıya kalacaksınız. PHP5.4 sürümü bu kitap yayınlandığında henüz yeni duyurulduğu için yükseltme işlemi sırasında kullanılan phpMyAdmin sürümünde de ufak tefek hata uyarıları olabilir, fakat bunlar önemsizdir.

Yükseltme işlemi için öncelikle http://www.phpmyadmin.net sayfasına bağlanarak phpMyAdmin 3.4.10.1 veya daha üst sürümü indirin. İndirdiğiniz dosya eğer sıkıştırılmış (zip, rar vb.) dosya ise, herhangi bir yere bu dosyayı açın (çıkartın). Klasörün adını phpMyAdmin olarak değiştirerek PHP çalışma dizinine, yani C:/AppServ/www dizinine kopyalayın. Bu dizin içerisinde zaten var olan phpMyAdmin dizinini ister silin, isterseniz de yedek olarak saklamak için adını değiştirin.

Yeniden isimlendirerek elde ettiğiniz phpMyAdmin dizinin içerisinde bir başka klasör olmamasına dikkat edin. Bu dizinin hemen içinde phpMyAdmin ile ilgili dosyalar bulunuyor olmalıdır. Eğer bu klasör içinde başka bir klasör var ise, dosyaları bir üst dizine taşıyın.

internet problemi olanlar veya bahsettiğimiz phpMyAdmin sürümüne ulaşamayanlar için DVD içerisine phpMyAdmin klasöründe ilgili dosyaları ekledim. Bu klasörü kopyalayarak işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz

Tavsiye Konu

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Veri depolama ve taşıma noktasındaki ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanabilmesi için Bulut Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir