Ana Sayfa / Teknoloji / Samsung Galaxy Note 9 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Samsung Galaxy Note 9 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Samsung Galaxy Note 9 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Akıllı cep telefonu piyasasında birçok firma rekabet içerisinde olsa da sektörün zirvesinde olanlar şüphesiz pazar payının çoğunluğunu paylaşan Apple tarafından üretilen iPhone cihazlar ve Samsung firmasına ait ürünlerdir. Bu iki firma tasarım konusunda, uygulama konusunda girdikleri rekabeti bazen oldukça fazla kızıştırdıkları için birbirleri için davalık konumlara dahi gelebilmektedir. Bu kadar önemli bir süreç yaşamaları nedeniyle tasarımlarını ve yeni çıkaracakları ürünleri sır gibi saklıyor olsalar da elbette bizim takip edemediğimiz noktalarda gerçekleşenler nedeniyle yeni ürünleri için gerçekleştirdikleri lansmanlar genellikle oldukça yakın tarihlere denk gelmektedir. Android cihazdan ve prestijinden vazgeçmeyenlerin büyük bir merakla bekledikleri Samsung Galaxy Note 9 cihazı için çıkış tarihinin yaklaşması ile birlikte söylentiler de dolaşmaya başlamıştır. Her yeni ürün öncesi ortaya çıkan söylentilerin bir kısmının doğruluğunu bir kısmının ise tamamen hayalden ibaret olduğunu şüphesiz cihazı elimize aldığımızda, inceleme fırsatı bulduğumuzda görüyoruz.

Cihazın son dönemlerde teknoloji forumlarında adının sık geçiyor olması ve muhtemel Samsung Note 9 Çıkış Tarihi olarak 2018 yılının Ağustos ayının gösterilmesi ürünün raflarda yerini almasına daha çok olmasına rağmen insanları heyecanlandırıyor. Cihaz için forumlarda potansiyel müşterileri tarafından en çok merak edilen parmak izi okuyucusuna sahip olup olmayacağıdır. Resmi kaynaklar tarafından henüz doğrulanmamış olsa ve ürün tanıtımı gerçekleştirilene kadar bu konu hakkında muhtemelen bir bilgi paylaşımı yapılmayacak olsa da parmak izi okuyucusunun farklı bir tuşa entegre olarak cihazda var olacağı söylentileri dolaşmaktadır. Farklı kaynaklarda en çok merak edilen parmak izi okuyucusu için farklı analizler gerçekleştirilse de en çok beğenilen yorumlardan bir tanesi de parmak izi sensörünün cihazın ekranının alt kısmına konumlandırılacağını iddia eden KGI analisti Ming-Chi Kuo’nun tahminleridir.

Samsung tarafından Note 9 öncesinde piyasaya sürülen cihazın satış politikasına ve ülkemizde geçerli olan mevcut vergilendirme sistemine baktığımızda ürünün orta gelir seviyesine sahip insanların dahi alım yaparken güçlük çekmesine neden olabilecek satış fiyatı ile tanıtımının gerçekleştirileceğinden rahatlıkla bahsedebiliriz. Biraz detay vermiş olsak da çok merak ediliyor olması nedeniyle söylentilerin her birine yer vermek istediğimiz parmak izi sensörü için bahsedebileceğimiz son detay henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da cihazın 3 – 4 farklı noktasında sensöre yer verilebileceği yönünde söylentilerin gerçeklik payının olduğudur. Yakın zamanda İOS ve Android cihaz savunucularının çok büyük bir tartışmaya girerek iki firmanın da yeni çıkan ürünlerini kıyasıya savunacakları şimdiden teknoloji forumlarında konuşulmaktadır.

Tavsiye Konu

Evde Elektrik Üretmek

Evde Elektrik Üretmek Enerji tüketimi günümüz yaşam standartlarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Farklı alanlardaki en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir