Sağlık

Seks ve Beslenme İlişkisi

Seksten Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Partnerler geçmiş dönemlerde çok dikkat etmemiş olsalar da günümüzde bilinçlendikleri konuların başında sağlıklı seks gelmektedir. Sağlıklı seks konusunda dikkat edilmesi gereken oldukça farklı noktalar bulunuyor olsa da biz bu yazımızda seks ve beslenme ilişkisi detaylarından bahsedeceğiz.

Seks Öncesinde Tüketilmemesi Gerekenler

Kola: Kolanın zararları oldukça uzun bir konu olabilecek şekilde ele alınsa da seks öncesi kola tüketiminden uzak durmanız tavsiye edilmektedir.

Hamburger: Hormonlara olumsuz etkileri nedeniyle sek öncesi tüketilmesi tavsiye edilmeyen yiyecekler arasında yer alan hamburger metabolizma üzerinde enflamasyon oranının artmasına neden olmakta ve bu da hormonların dengesini bozmaktadır.

Patates Kızartması: Üst seviyelerde bir birliktelik yaşayabilmek için libidonun yüksek olmasının gerekliliği bilinmektedir. Patates kızartması ise araştırmalara göre libidoyu düşürücü etki göstermektedir. Bu nedenle libidonuzu önemsiyorsanız seks öncesinde patates kızartmasından uzak durmalısınız.

Dondurma: Ne alaka dediğiniz duyar gibiyim. Fakat yapılan araştırmalara göre dondurma tüketilmesinin migren ataklarına, ufak çaplı depresyonlara ve yorgunluğa sebebiyet verebiliyor olması nedeniyle seks öncesi gerçekleştirilmesi tavsiye edilmemektedir.

Seks Öncesinde Tüketilmesi Gerekenler

Ceviz: Az önce başarılı seksin libido ile alakalı olduğunu söylemiştir. Seks öncesi ceviz tüketilmesinin libido arttırıcı etkileri araştırmalara konu olmuştur. Uzmanların tavsiyesi seksten bir – iki saat öncesinde 8 adet ceviz tüketilmesinin gerekliliğinin avantajlı olacağı yönündedir.

Kabak Çekirdeği: Kabak çekirdekleri içeriğinde arjinin adı verilen amino asitler özellikle kadınların cinsel arzularını arttırıcı etkisi nedeniyle seks öncesinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Zeytinyağlılar: Uzun yaşamın sırrı olarak haberlere dahi konu olan zeytinyağlıların tüketilmesi cinsel hayatı da olumlu yönde etkilemektedir. Kadınlarda sık yaşanan cinsel tatminsizlik ve erkeklerin seks konusunda en büyük düşmanları ereksiyon problemleri konusunda zeytinyağlı yiyeceklerin ziyadesiyle faydası bulunmaktadır.

Seksten Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle kadınlarda görülen ve erkeklerde de yoğun bir şekilde yaşanmasa da çeşitli dezavantajlarını gördüğümüz seks konusundaki bastırılmış duygular ülkemizde birçok çiftin başarılı – düzenli seks hayatının olmasını engellemektedir. Bu noktada dijital ortamın yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanması nedeniyle insanların zaman içerisinde bilinçlenmeye başladığından bahsedebiliriz.

Partnerlerin kadın veya erkek olması fark etmeksizin eşlerini iyi tanımaları ve sağlık ile hijyen konusunda yazımızın devamında bahsedeceğimiz detaylara önem vermesi gerekmektedir.

  • Cinsellik öncesinde kadının talebine bağlı olarak cildinin tahriş olmaması adına sakal traşı olunması gereklidir.
  • Malum bölgelerin tüylerden arındırılması tavsiye edilmektedir.
  • Temiz ve mis gibi kokan çamaşırların tercih edilmesi gerekmektedir.
  • Aromatik nefes tazeleyici kullanmaya özen göstererek mutlaka ağzınızı yıkamalısınız.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı