14 Kasım 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bitcoin / Televizyonda Bitcoin Üretimi

Televizyonda Bitcoin Üretimi

Televizyonda Bitcoin Üretimi

Bitcoin üretimi konusu 2017 yılı son çeyreğinde gördüğü değer nedeniyle büyük bir kitle tarafından takip edilmeye başlanmıştır. O günden bu güne özellikle kısa sürede yüksek gelir elde etmek amacıyla kripto para yatırımı yapanların büyük bir kısmı hayal kırıklığı yaşasa da, al – sat yaparak şanslarının da yaver gitmesiyle ciddi kazançlar elde etmeye devam eden bir kitlenin varlığı da kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Yatırımcıların bir kısmı için en yüksek değerleri tekrar görmesi imkansız olarak görülürken kripto para madencilik konusunda firmalar hala çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Canaan Creative Bitcoin firması bitcoin madencilik donanımı üreticisi olarak tanınmaktadır. Bu firmanın geçtiğimiz günlerde duyurduğu yenilik kripto para dünyasında yaratıcılıkta sınır olmadığını gösterir niteliktedir. Dünyanın en büyük ikinci bitcoin maden donanımı üreticisi konumunda olan Canaan Creative Bitcoin tarafından geliştirilen AvalonMiner Inside ile dünyanın ilk bitcoin üreten televizyonu ortaya çıkarılmıştır.

Televizyonla Bitcoin Madenciliği

Bitcoin’in şifrelerinin bir hayli karmaşık hal alması nedeniyle standart bilgisayar donanımları ile dahi madencilik yapılamıyor olduğu, yapılsa dahi anlamsız üretimler ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu süreçte televizyonla bitcoin madenciliği yapılabiliyor olması kripto para piyasasında ciddi bir gelişme olarak tanımlanabilir.

Canaan Creative tarafından bitcoin üretimi için geliştirilen televizyon saniyede 2.8 trilyon hash işleyebilmektedir. Firmanın bitcoin üretimi noktasında geliştirdiği en iyi ekipmanın dahi 11 trilyon hash işleyebildiği düşünüldüğünde televizyon ile bitcoin madenciliği yapıyor olmak hiç de fena gözükmüyor.

Canaan TV tarafından bitcoin madenciliği için özel olarak tasarlanan televizyon yapay zeka ile güçlendirilmiştir. Yapay zeka ile güçlendirilen televizyon için yakın zamanda sesle kontrol edilebilme özelliğinin de aktif edileceği ifade edilmiştir. Ayrıca televizyon ekranında kullanıcılar direkt olarak gerçekleştirdikleri bitcoin madenciliğinin karlılığını gerçek zamanlı olarak görebileceklerdir.

Yeni bir teknoloji olması nedeniyle her ne kadar şuan televizyon ile bitcoin madenciliği yapılması geniş kitlelere ulaşmamış olsa da firmanın farklı TV üreticileri ile yapacağı anlaşmalar neticesinde kullanım oranının beklenenin üzerinde olacağı düşünülmektedir. Canaan Creative tarafından geliştirilen bir alt yapı sayesinde televizyon ile kazımı yapılan bitcoinlerin yine firmanın ürünlerinin satın alınması aşamasında kullanılabileceği de belirtilmektedir.Bitcoin piyasası ve bitcoin almak için buradan detaylı bilgiye ulaşa bilirsiniz.

Bitcoin değerinin yazımızın başında belirttiğimiz gibi en yüksek noktalara ulaştığı 2017 yılında firmanın 200 milyon doların üzerinde gelir elde ettiği ve 300000 Avalon madencilik donanımı sattığı bilinmektedir. Bu rakamlar firmaya olan ilginin zaten bir hayli yüksek olduğunu bizlere göstermektedir. Şüphesiz ilginin fazla olması da kripto para madencilerinin ürünlerine olan güveninden kaynaklandığı bilinmektedir. Bu da henüz televizyon ile bitcoin madenciliği yaygınlaşmasa da önümüzdeki yıllarda düşündüğümüzden çok daha fazla talep alabileceğini bizlere düşündürmektedir. Firma gün geçtikçe büyüyen pazarı ile sektörde sürekli dikkatleri üzerine çekmektedir. Firmanın müşteri pazarı genellikle İsveç ve Amerika Birleşik Devletleri olarak kayıtlara geçmektedir. Bitcoin madenciliği ekipmanları konusunda geliştirilen ürünler ülkemizde de kullanılmaktadır.

Tavsiye Konu

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir