Ana Sayfa / Bitcoin / Türkiye’nin Banka Destekli İlk Kripto Borsası

Türkiye’nin Banka Destekli İlk Kripto Borsası

Türkiye’nin Banka Destekli İlk Kripto Borsası

Türkiye’de kripto para tanınırlığı gittikçe artış göstermektedir. Bunu net bir şekilde ifade etmek her geçen gün gerçekleşen gelişmelerle birlikte değerlendirildiğinde kesinlikle yanlış olmayacaktır. Türkiye’nin banka destekli ilk kripto borsası, Kripto para piyasası hakkında yapılan bilimsel çalışmalarda da artış gözlenmiştir. Yapılan bilimsel çalışmalarda da ülkemizdeki insanların tercih ettikleri yatırım araçları arasında kripto paraların da yer aldığı ve tercih edilebilirlik oranının gittikçe arttığı gözlenmektedir.

Kripto Para Piyasasına Ülkemizdeki İlgiler

Halkın kripto para kategorisine ilgisinin artıyor olması elbette kurumsal ilginin de kurumsal para piyasasına yönelmesine neden olmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda hizmet vermeye başlayan kripto para borsalarının sayılarının da artışta olması bahsettiğimiz durumu kanıtlar niteliktedir.

Bitcoin borsası olarak ülkemizde faaliyetlerine başlayan bir kurum da Bitmatrix olarak anılmaktadır. Bu sistemi diğerlerinden ayıran en önemli özellik sistemin banka destekli olmasıdır. Aktif Bank direkt olarak Bitmatrix platformunu desteklemektedir. Attivo Bilişim Aktif Bank’ın bir iştiraki olup kripto para hizmetlerine yatırım yapılmasına vesile olmuştur. Attivo Bilişim ile kripto para teknolojisine uzun vadeli yatırım yapılması ön plana çıkan bilgiler arasında yer almaktadır. İlgili bilişim firmasının ana hedefi iş ve eğitim alanında çeşitli ortaklıklar yaparak Türkiye’nin blockchain üssü olmaktır.

Kurumsal işletmeler kripto para teknolojisinin uygulanması noktasında eğitim kısmının halledilmesiyle başarıya ulaşılabileceğini düşünmektedirler. Bu nedenle kategoride daha fazla eğitimli genç oluşturulması noktasında çalışmalar yapılmaktadır. Her ne kadar işlemlerin arkasında büyük bir teknoloji olsa da insan unsurunun da kategoride başarı elde edilmesi açısından önemi vurgulanmaktadır. Aktif Bank ülkemizin kripto para piyasasındaki gelişmeleri takip edebilmesi, yeniliklere geç kalmaması adına bu teknolojiye ve sürdürülebilirliği açısından insanların eğitimine gerekli desteği verdiklerini açıklamaktadır. Bitcoin yatırımı yapmak için neden mi arıyorsunuz.Bu nedenleri sizler için derledik.

Bir banka aracılığı ile kripto para piyasasına yapılan ilk yatırımın vesilesi olan Attivo Bilişim sayesinde 2019 yılı ikinci yarısı itibariyle kripto varlıkların saklama hizmeti de sunulması planlanmaktadır. Eşik Değerli İmza teknolojisi kullanan Bitmatrix bu sayede sistemin daha dayanıklı olmasını hedeflemektedir. Her ne kadar övgü ile bahsedilen bir teknoloji olsa da blok zincirinin dağınık yapısının korunması gerekmektedir. Bu yapının korunması da Eşik Değerli İmza Teknolojisi sayesinde mümkün kılınacaktır. Bahsedilen teknolojinin Bitmatrix tarafından ilk defa uygulanması sistemin güvenliği hakkındaki soru işaretlerinin büyük kısmının da kaldırılmasına olanak sağlamıştır. Sektöre olan güven problemlerinin aşılması başarıldıkça daha farklı kitlelerin de ülkemiz dahil kripto para yatırımı noktasında aksiyon alıyor oldukları bilinmektedir. Bu nedenle güvenliğin sağlanması önemli kriterler arasında yer almaktadır.

Tavsiye Konu

Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor

Kripto Paralar Bankacılık Sektörünü Sarsıyor Dijital paraların geleceği konusunda uzmanların farklı görüşlerine artık alışkınız. Fakat …

Bir Yorum

  1. koineks ti sanırım yanlış hatırlamıyorsam Türkiye’nin ilk kripto para destekli borsasıydı hatta kendi coin atm si falan vardı. Bitcoin borsaları gittikçe büyüyor. BTC Türk’ün futbol takımlarına sponsorluğu vs de buna en büyük örnek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir